Uroczyste otwarcie żłobka w Małkini Górnej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 11 lutego 2019 09:20, Autor: UG Małkinia Górna, red. MK

Jest to pierwsza tego typu placówka w gminie oraz w powiecie ostrowskim zrealizowana w ramach programu Maluch +.
Powstanie żłobka na terenie gminy Małkinia Górna jest cenną inicjatywą, którą zapoczątkowali mieszkańcy gminy, wielokrotnie wskazując na potrzebę stworzenia takiej placówki. Urząd Gminy wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjął kroki w kierunku jego utworzenia. Ponieważ koszt budowy nowego obiektu znacznie przewyższał możliwości gminy, podjęto decyzję o adaptacji istniejącego już budynku, pełniącego funkcję domu parafialnego przy ulicy Nurskiej w Małkini Górnej.
REKLAMA


Dzięki przychylności Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego oraz zaangażowaniu Proboszcza Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej Księdza Kanonika Jana Marka Wróblewskiego 24 listopada 2017 roku podpisano umowę najmu domu parafialnego, który do tej pory nie był użytkowany. To najlepsza z możliwych lokalizacji, głównie z uwagi na zaciszne i bezpieczne położenie. Następnie w dniu 15 lutego 2018 roku w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek odebrała resortową promesę Maluch + 2018. Prace remontowe w żłobku rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. W dniu 20 grudnia 2018 roku wójt podpisała umowę z wojewodą mazowieckim na udzielenie wsparcia finansowego w kwocie 339 997,96 złotych na utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 określonego w programie Maluch+.

W czwartkowe przedpołudnie 31 stycznia nastąpiło długo oczekiwane otwarcie placówki. Przecięcia wstęgi na nowym obiekcie dokonali: Dyrektor Żłobka Gminnego Anna Garbarczyk, Ksiądz Prałat Marian Niemyjski, Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej Ksiądz Kanonik Jan Marek Wróblewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Bogdan, właściciel firmy "Zakład Remontów Ogólnobudowlanych" Wiesław Rudziński, główny projektant budynku żłobka Beata Dawidowska - Pracownia Projektowa Bd oraz przedstawicielka rodziców.

Na uroczystości zgromadzili się: władze samorządowe, kościelne, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, pracownicy urzędu gminy, przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za sprawy formalne związane z odbiorem placówki, przedstawiciele jednostek organizacyjnych urzędu gminy oraz firm wykonujących prace w żłobku, jak również rodzice z dziećmi.

Poświęcenia obiektu dokonał przedstawiciel kurii łomżyńskiej Ksiądz Kanonik Tadeusz Podbielski.

Podczas uroczystości głos zabrała wójt, która w kilku zdaniach opowiedziała o genezie placówki opiekuńczej. Szczególne słowa podziękowania skierowała na ręce Tomasza Liwartowskiego Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi
Mazowieckiej, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Iwanowskiego, urzędników gminy oraz wszystkich osób, których profesjonalne działania i zaangażowanie przyczyniły się do powstania inwestycji.

Miłą niespodzianką na otwarciu żłobka, szczególnie dla mieszkańców Małkini Górnej była obecność Księdza Prałata Mariana Niemyjskiego. W swoim wystąpieniu Ksiądz Prałat powiedział między innymi: "20 lat temu zrodziła się myśl żeby powstała kaplica i ten dom parafialny, aby służył ludziom, ale nie przypuszczałem, że ten dom będzie służył maluchom".

W trakcie uroczystości głos zabrali także: Mirosław Augustyniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Józef Rostkowski Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego, Jacek Bogdan Przewodniczący Rady Gminy, Tomasz Liwartowski Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Ksiądz Kanonik Jan Marek Wróblewski Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej, Maria Morawska Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Marta Głębocka Dyrektor Banku Spółdzielczego w Małkini Górnej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w klubie Senior +, gdzie zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną.

Na zakończenie wójt jeszcze raz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania żłobka oraz przybyli na jego uroczyste otwarcie. Maluchom zaś życzyła radości i samych wyjątkowych dni spędzonych w żłobku.
Zobacz również

Sprawdź, co się działo w styczniu (zdjęcia, wideo)

9 lutego 2019, MK

Studniówki, odpowiedzi na pytania czytelników, skandal w podostrowskiej ubojni - sprawdź, co się działo w minionym miesiącu.

Oferty pracy aktualne na dzień 08.02.2019 r.

8 lutego 2019, PUP Ostrów Maz., red. MK

Lektor języka angielskiego, technolog, spawacz - zobacz, kogo szukają do pracy w ostrowskim PUP-ie.

Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać

7 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jednak są oni czujni i nie nabierają się na historie wymyślane przez oszustów.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Mr. Kobus

ul. Mieczkowskiego 11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zawsze będziemy się starać być Twoim "lepszym American Burger Barem" !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]