Wspieraj - nie stygmatyzuj. Psychika też czasem choruje (zdjęcia)

Dodano: 14 marca 2019 09:23, Autor: Miłosz Magrzyk

Każdy mógł przyjść i porozmawiać o swoich problemach.
Na spotkanie zaprosił Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Przystań".

REKLAMARozmowa z przedstawicielami grupy wsparcia to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy przeżyli kryzys psychiczny, chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pomagać innym.

Zaburzenie psychiczne definiuje się jako zespół objawów i zachowań połączonych zwykle z cierpieniem. Zazwyczaj prowadzą one do zaburzeń indywidualnego funkcjonowania. Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne doświadczają problemów z myśleniem, emocjami, postrzeganiem, pamięcią czy motywacją.

Kryzys psychiczny, zwany również emocjonalnym, to ostre, przejściowe doświadczenie zakłócenia równowagi psychicznej, które spowodowane jest zagrożeniami powiązanymi z sensem życia, systemem wartości, koncepcji własnej osoby, skutkiem konfrontacji z zaskakującą sytuacją bądź wydarzeniem krytycznym.

Na spotkaniu poruszono też problem ukrywania swojej choroby, a także nieumiejętność radzenia sobie w społeczeństwie. Często istnieje przeświadczenie, że osoby niepełnosprawne intelektualnie lub cierpiące na choroby psychiczne nie mogą podejmować pracy. Istnieje cały katalog zajęć, w przypadku których problemy ze zdrowiem psychicznym nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania zawodu.

Na spotkaniu omówiono też temat depresji. Depresja to choroba, która stygmatyzuje, dlatego ludzie niechętnie mówią o niej otwarcie. Jest to stan, który rozwija się stopniowo, a jego przyczyny mogą być zarówno biologiczne, jak i psychologiczne.

Zajęto się też problemem schizofrenii. Jest to bardzo często spotykana ciężka choroba psychiczna. W Polsce cierpi na nią aż 400 tys. osób, a na całym świecie ok. 50 mln ludzi.

Wbrew pozorom zaburzenia psychiczne należą do najczęstszych problemów zdrowotnych, chociaż nie zawsze osoby na nie cierpiące korzystają z pomocy lekarskiej.

Spotkanie odbyło się w Elektrowni, a prowadzili je przedstawiciele grupy wsparcia "Trop".Zobacz również

Przed nami III Ostrowska Gala Sportów Walki WORWar

14 marca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Po raz trzeci Ostrów Mazowiecka pokaże, co ma najlepszego do zaoferowania, jeżeli chodzi o sporty walki.

Od 1 kwietna znów będzie można jeździć skuterem

14 marca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Program, do którego przystąpiło Miasto Ostrów Mazowiecka i kilka gmin z terenu powiatu powraca również w tym roku.

Pijani kierowcy jeżdżą mimo zakazu

14 marca 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy i małkińscy policjanci zatrzymali m.in. motorowerzystę z zakazem sądowym, nietrzeźwego oraz kierującego po użyciu, który zakończył jazdę w przydrożnym rowie.

Komentarze

Add comment

Dodano: 14 marca 2019 09:59, (figaro)

Moim zdaniem robienie zdjęć słuchaczy na takim spotkaniu to WIELKI NIETAKT.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

AGROPOL HURTOWNIA OGRODNICZA

ul. Brokowska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odbuduj swój ogród razem z nami !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]