Policjanci spotkali się z maturzystami (zdjęcia)

Dodano: 15 marca 2019 06:44, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Spotkania z maturzystami dotyczyło możliwości podjęcia służby w policji.
14 marca przedstawicielki Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Ostrowi Mazowieckiej spotkały się z maturzystami w ZS CKR w Starym Lubiejewie.
REKLAMA


Zespół Kadr i Szkolenia KPP w Ostrowi Mazowieckiej podejmuje różnego rodzaju akcje mające na celu przedstawienie potencjalnym kandydatom do służby w policji kryteriów naboru. Latem osoby zainteresowane służbą w policji mogą uzyskać informacje na różnego rodzaju festynach, w których uczestniczą policjanci. Natomiast na początku roku organizowane są spotkania w szkołach średnich z maturzystami.

ZS CKR w Starym Lubiejewie był piątą i ostatnią szkołą średnią w naszym powiecie, którą odwiedziła przedstawicielka Zespołu Kadr i Szkolenia ostrowskiej komendy. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jakie kryteria należy spełnić, aby wstąpić w szeregi policji. Podczas wizyty omówiono procedury naboru od momentu złożenia dokumentów po testy wiedzy, testy sprawnościowe, komisje lekarskie, testy psychologiczne, kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół aż po złożenie roty ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Następnie maturzyści dowiedzieli się, jakie zadania wykonują policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego.

- Wszystkie osoby zainteresowane podjęcie służby w Policji zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Ostrowi Mazowieckiej pok. nr 11 nr tel. 29 746 92 23 - zachęca sierż. szt. Marzena Laczkowska.

Źródło zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Przed nami III Ostrowska Gala Sportów Walki WORWar

14 marca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Po raz trzeci Ostrów Mazowiecka pokaże, co ma najlepszego do zaoferowania, jeżeli chodzi o sporty walki.

Od 1 kwietna znów będzie można jeździć skuterem

14 marca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Program, do którego przystąpiło Miasto Ostrów Mazowiecka i kilka gmin z terenu powiatu powraca również w tym roku.

Pijani kierowcy jeżdżą mimo zakazu

14 marca 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy i małkińscy policjanci zatrzymali m.in. motorowerzystę z zakazem sądowym, nietrzeźwego oraz kierującego po użyciu, który zakończył jazdę w przydrożnym rowie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Cezan-Meble

ul. Bolesława Prusa 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]