Radni przeciwni budowie stacji paliw przy ul. 3 Maja (zdjęcia, wideo)

Dodano: 12 kwietnia 2019 08:05, Autor: Miłosz Magrzyk

Znamy już skład komisji konkursowej, która wybierze kandydata na stanowisko dyrektora szpitala.
Sesję otworzyła przewodnicząca Dorota Subda. Radni przyjęli protokół z obrad, które odbyły się 28 lutego 2019 roku. Nie było żadnych pytań, wniosków ani oświadczeń radnych. Przewodnicząca przeszła do kolejnego punktu porządku obrad, czyli zapoznania radnych z informacją o pracy Zarządu Powiatu Ostrowskiego.

REKLAMAPierwsza uchwała, nad którą głosowali radni powiatowi, dotyczyła powołania komisji konkursowej do wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.

W skład komisji konkursowej weszło 6 przedstawicieli powiatu ostrowskiego. Osoby wybrane to: Dorota Subda, Józef Rostkowski, Małgorzata Konrad, Teresa Kuropatwa, Ewa Uścińska i starosta Zbigniew Chrupek.

16 radnych głosowało za takim składem komisji konkursowej. Nikt nie wstrzymał się od głosu ani nie głosował przeciw. Taki sam wyniki głosowania był w przypadku wyboru przewodniczącego komisji konkursowej.

Komisji będzie przewodniczył starosta Zbigniew Chrupek.

W komisji konkursowej zasiądzie również Daniel Choinka, który jest przedstawicielem rady społecznej SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej.

Następnie radni podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia uchwały budżetowej na 2019 rok i uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu na lata 2019 - 2028.

Później radni podejmowali uchwały w sprawach określenia zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznane powiatowi ostrowskiemu w roku 2019, rozpatrzenia skargi, ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych, które mają siedzibę na obszarze powiatu ostrowskiego od dnia 1 września 2019 roku, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w pięcioletnie Technikum nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego, które wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych w pięcioletnie Technikum nr 2 im. Powstańców Styczniowych wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Styczniowych w czteroletnie II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Styczniowych wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum nr 1 w pięcioletnie Technikum nr 1 wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum nr 2 w pięcioletnie Technikum nr 2 wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej i udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Następnie wiceprzewodnicząca Danuta Janusz przedstawiła stanowisko Rady Powiatu z dnia 11 kwietnia, które dotyczy budowy stacji paliw na działce położonej naprzeciwko kościoła pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zarząd Powiatu Ostrowskiego, na posiedzeniu w dniu 10 października 2018 roku, przyjął stanowisko w sprawie budowy stacji paliw na działce zlokalizowanej przy ul. 3 Maja.

W przyjętym stanowisku wyraził negatywną ocenę koncepcji budowy CPN-u w tym miejscu. Rada Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, dostrzegając wagę problemu związanego z wybudowaniem stacji paliw na działce naprzeciwko kościoła, przedstawiła szereg argumentów, które potwierdzają, że planowana lokalizacja budowy jest nie do przyjęcia.

Jako argumenty podano m.in. to, że jest to teren położony w newralgicznym punkcie miasta, gdzie w bliskiej okolicy znajduje się nie tylko kościół, ale też szkoły i inne instytucje publiczne. Powoduje to każdego dnia wzmożony ruch samochodów. Poza tym okolica kościoła jest miejscem procesji oraz bardzo częstych, niemalże codziennych, przejść konduktów żałobnych. Trasa konduktów stykałaby się z miejscem ewentualnego wyjazdu samochodów z działki, na której ma być usytuowana stacja paliw. Taki stan jest niedopuszczalny zarówno z powodu bezpieczeństwa, jak również szacunku dla zmarłych i ich rodzin. Wzmożony ruch samochodów i związany z tym hałas będzie powodował także zakłócenie godnego sprawowania i uczestnictwa w liturgii.

Rada Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, przychylając się do ponownie przyjętego stanowiska Rady Miasta (7 marca 2019 roku), wyraża sprzeciw wobec usytuowania stacji paliw na działce położonej przy ul. 3 Maja.

Na koniec uczczono pamięć Jana Malanki, zmarłego sołtysa.


Zobacz również

Parking przed Starą Elektrownią nieczynny

12 kwietnia 2019, MDK, red. MK

Parkingi zostaną zamknięte i wyłączone z użytku z uwagi na Jarmark Wielkanocny.

Podsumowanie działań "SMOG"

12 kwietnia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Podczas działań 13 funkcjonariuszy skontrolowało 56 aut.

Już 13 kwietnia zapraszamy na dzień otwarty FORTE

11 kwietnia 2019, Fabryki Mebli FORTE, red. MK

Dzień otwarty FORTE to szansa poznania firmy od środka. W tym czasie będzie można m.in. zwiedzić halę produkcyjną, magazynową i przyzakładowe przedszkole "Żółty Słonik". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Komentarze

Add comment

Dodano: 12 kwietnia 2019 11:23, (wader)

Gorszych bredni nie słyszałem,jak kościół może decydować o kogoś prywatnej działce.

 

Dodano: 12 kwietnia 2019 22:11, (schell)

brednie cd
hałas ? od stacji paliw?
taka kolejka z wjazdem / wyjazdem z planowanej stacji obok kościoła, że Al. Krakowska w Warszawie w godzinie szczytu to pikuś?

Propozycjone, kto przeciwko stacji niech wpłaci na konto miasta datek min 100 PLN na wykup tejże działki, miasto odkupi, zrobi park z ławkami, fontanną i wszyscy będą ściesliwiiii.

Jak by ktoś chciał jakiegoś inwestora sprowadzić do Ostrowi to niech wspomni mu, że jescze my tu rządzim......i ty jako inwestor będziesz robił to, co my jemu nakażemy.. , no.

a podatki masz płacić, co do grosza, kurde.


 

Dodano: 12 kwietnia 2019 22:18, (schell)

a jeszcze..
kto wpłaci minim. 400 zł na odkupienie działki, proponuję stworzyć Aleję Darczyńców, z wygrawerowaną tablicą imieniem i nazwiskiem darczyńcy - dla historii, kto, komu (miastu) coś dał.
Teraz poważnie.

 

Dodano: 13 kwietnia 2019 07:13, (kdhx)

A wam kto płaci za pisanie takich bzdur?Właściciel stacji paliw zapewne.

 

Dodano: 14 kwietnia 2019 20:46, (schell)

mam podać nr konta bankowego?
wpłaty chętnie przyjmę.

własne zdanie mieć to jakiś problem?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]