Praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych została doceniona (zdjęcia)

Dodano: 14 maja 2019 08:02, Autor: Miłosz Magrzyk

Za prekursorkę pielęgniarstwa rodzinnego uważa się Hannę Chrzanowską.
Powiatowy Dzień Pielęgniarki i Położnej obchodzono w tym roku w Ostrowi po raz pierwszy w historii. Obchody te zorganizowano z inicjatywy wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Danuty Janusz.

REKLAMANa początek głos zabrał Waldemar Bartosik - dyrektor LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

- Wszystkim pielęgniarkom i położnym chciałbym życzyć dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu, jakże trudnego i odpowiedzialnego; siły i wytrwałości. Mam nadzieję, że dzisiejsze uroczystości, dzisiejszy dzień, przyniesie państwu dużo miłych wrażeń i wspomnień, a absolwentom przypomną się młode lata - mówił na początku spotkania dyrektor Koperniczka.

Później starosta Zbigniew Chrupek powitał wszystkich gości przybyłych na obchody.

Wystąpili m.in.: Zbigniew Kuźmiuk - poseł do Parlamentu Europejskiego, Janusz Grzegorczyk - przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce i pełniący obowiązki dyrektora ostrowskiego szpitala Artur Wnuk.

Na spotkaniu obecne były też pielęgniarki i położne, burmistrzowie i wójtowie, Zarząd Powiatu Ostrowskiego na czele z wicestarostą Józefem Rostkowskim, Rada Powiatu Ostrów Mazowiecka na czele z przewodniczącą Dorotą Subdą, przedstawiciele urzędu miasta, kierownictwo Meditransu, rada społeczna i związki zawodowe SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej oraz kierownictwo niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z terenu miasta.

Na obchodach nie zabrakło także Grażyny Duszak - kierownika Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (delegatura w Ostrołęce), Renaty Murach - wiceprzewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce oraz Mirosława Dąbkowskiego - dyrektora SPZOZ Meditrans Ostrołęka.

Na spotkaniu nie mogła być jednak obecna wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Danuta Janusz oraz Maria Koc - wicemarszałek Senatu.

Osoby występujące składały pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym najserdeczniejsze życzenia, aby ta wspaniała i ciężka praca przynosiła im satysfakcję. Mówiły też o tym, jak ważne jest wspieranie służby zdrowia, poprawianie warunków hospitalizacji pacjentów oraz warunków pracy personelu medycznego.

Na koniec uroczystości wręczono symboliczny bukiet kwiatów i list gratulacyjny na ręce Beaty Ścibich - naczelnej pielęgniarki w SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej.

Obchody zorganizowano 10 maja w LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.Zobacz również

Moda na Folklor 2019: kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta (zdjęcia)

13 maja 2019, Redakcja

W niedzielne popołudnie na głównej ulicy Ostrowi można było spotkać Korowód kultur, którym rozpoczęto II edycję festiwalu Moda na Folklor, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Recital Aleksandry Zdziarskiej

13 maja 2019, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

W Teatrze Scena Kotłownia wystąpi młoda i utalentowana wokalistka Aleksandra Zdziarska.

III Święto rtm. Witolda Pileckiego

13 maja 2019, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, red. MK

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Centrum dociepleń CAPAROL

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

PROFESJONALNA CHEMIA BUDOWLANA !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]