Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Broku (zdjęcia)

Dodano: 15 maja 2019 06:28, Autor: UG Brok, red. MK

Głównym punktem obchodów było II Gminne Dyktando o "Pióro Burmistrza Gminy Brok".
Po raz drugi w gminie Brok odbył się konkurs ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii 2019". Organizatorem dyktanda była Biblioteka Publiczna w Broku, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński.
REKLAMA


W dyktandzie udział wzięło 20 ochotników, którzy zmagali się z zawiłościami języka polskiego w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie z klas IV-VIII szkoły podstawowej i gimnazjaliści oraz dorośli mieszkańcy z terenu miasta i gminy Brok.

Tekst dyktanda na tegoroczną edycję konkursu ortograficznego przygotowała Lidia Rosińska - nauczyciel języka polskiego z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Dyktando trwało 30 minut. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała  komisja powołana przez Organizatora  w składzie: Marek Młyński - Burmistrz Gminy Brok, Ewa Młynarczuk - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku, Joanna Ciskowska - Dyrektor ZPPO w Broku oraz Lidia Rosińska - nauczyciel języka polskiego, lektor dyktanda.

Konkurs został zorganizowany 8 maja w dniu Święta Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji  Burmistrza Marek Młyński złożył serdeczne życzenia  pracownikom biblioteki oraz podziękował za pracę, krzewienie kultury i promocję czytelnictwa wśród mieszkańców. Życzenia pracownikom biblioteki  złożyła także Joanna Ciskowska - Dyrektor Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Tuż przed południem do Biblioteki Publicznej w Broku przybyły z życzeniami grupy przedszkolne  z Przedszkola Miejskiego w Broku. Wśród regałów z księgozbiorem zorganizowano dla dzieci lekcję biblioteczną. Przedszkolaki z wielką ochotą z półek działu dziecięcego co i rusz brały inną książkę, przeglądając je z wielkim zainteresowaniem zachwycały się ich kolorową szatą graficzną.

Na zakończenie spotkania dyrektor Ewa Młynarczuk - dla wszystkich osób biorących udział w gminnym dyktandzie oraz gości z przedszkola przygotowała wspaniałą niespodziankę - tort opatrzony napisem Dzień Bibliotekarza 2019. Słodki poczęstunek, ku radości gospodarzy szczególnie ucieszył najmłodszych uczestników spotkania.


Zobacz również

Magdalena Kaczmarek Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym (zdjęcia)

14 maja 2019, Starostwo Powiatowe/Agnieszka Nowacka, red. MK

Magdalena Kaczmarek na stanowisko została powołana na okres 5 lat.

Rusza konkurs na najpiękniejszą posesję w Gminie Brok

14 maja 2019, UG Brok, red. MK

Burmistrz Gminy Brok ogłasza VIII edycję konkursu na "Najpiękniejszą posesję w Gminie Brok" w roku 2019.

Praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych została doceniona (zdjęcia)

14 maja 2019, Miłosz Magrzyk

Za prekursorkę pielęgniarstwa rodzinnego uważa się Hannę Chrzanowską.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Personal Beauty Expert

ul. Słowackiego 1 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Twój osobisty doradca do spraw urody !

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]