Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w interaktywnej formule testów sprawnościowych (zdjęcia)

Dodano: 15 maja 2019 14:04, Autor: Miłosz Magrzyk

Dzieci wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia.
W dniach 10, 13 i 14 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbywała się 1. runda Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Uczniowie wzięli udział w interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit+, wykorzystującej techniki multimedialne. W ramach zajęć wykonywali ćwiczenia, tj.: próba równowagi, zwis na drążku i skok w dal z miejsca.

REKLAMASzczególną rolę w turnieju odgrywa rozgrzewka. Jest ona kluczowym elementem każdej dyscypliny sportowej. To właśnie podczas rozgrzewki następuje budowanie drużyny i przygotowywanie planu treningowego.

W 1. rundzie turnieju dzieci rywalizują jako grupa, na poziomie klasy i szkoły. Nie rywalizują indywidualnie. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest próba poprawy w rundzie 2. uzyskanego wcześniej przez siebie wyniku.

Kiedy runda 1. zostanie zakończona, zespół złożony z trenerów przekazuje nauczycielom, rodzicom oraz uczniom zestaw zaleceń, do których ci powinni stosować się w okresie pomiędzy testami. Następnie zespół ten opuszcza szkołę na rok.

Okres 12 miesięcy pomiędzy rundą 1. a 2., to czas przeznaczony na treningi drużynowe. Chodzi o to, aby zrealizować cele, które zostały wypracowane jeszcze na etapie rozgrzewki. W tym czasie dąży się także do wdrożenia zaleceń z 1. rundy. Niezwykle ważnym celem jest zwiększenie codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Ważny jest także okres wakacji. Dzieci, które biorą udział w turnieju, będą wtedy zdobywać kolejne punkty dla swojej szkoły, wykonując zadania przygotowane w ramach misji wakacyjnych.

W 2. rundzie uczestnicy mają okazję zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami. Starają się także poprawić osiągnięte wcześniej wyniki.

Zespół Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport wraca do szkół w kolejności odpowiadającej 1. rundzie. Sprawdza, jakie postępy osiągnęli uczniowie. Ponownie przeprowadzane są testy sprawnościowe.

Do finału dotrą wszystkie drużyny, które zmierzą się z wyznaczonym wyzwaniem i wezmą udział w obu rundach rozgrywek. Wygra ta drużyna, w przypadku której zostanie stwierdzone, że zrobiła największy postęp, jeśli chodzi o wyniki i zmiany wprowadzone w szkole. Dla osób, które wykażą się największym zaangażowaniem, przewidziane są nagrody indywidualne. Łączna pula naród wynosi 50 tysięcy złotych.

W turnieju udział wzięło ponad 400 dzieci. Całość zorganizowała i koordynowała Marzena Świedzińska.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć pod poniższymi linkami.
https://aktywneszkoly.pl/
https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/?https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport/Zobacz również

Posterunek Policji w Nurze poszukuje świadków

15 maja 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Świadkowie oraz osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzeń proszone są o kontakt

Korty MOSiR otwarte

15 maja 2019, MOSiR, red. MK

Od 13 maja wszyscy miłośnicy tenisa ziemnego ponownie mogą korzystać z kortów MOSiR.

Dzień Dziecka z ostrowskimi wędkarzami

15 maja 2019, MK

Ostrowscy wędkarze zapraszają dzieci na festyn wędkarski.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Mario-Car Mariusz Chmielewski

ul. Marii Rodziewiczówny 31
07-300 Ostrów Mazowiecka

MECHANIKA / AUTODETAILING

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]