"Pasja. Kultura. Dziedzictwo" - konferencja regionalistyczna (zdjęcia, wideo)

Dodano: 16 maja 2019 12:11, Autor: Miłosz Magrzyk

Podczas konferencji zaprezentowano 4. numer "Rocznika Ostrowskiego".
W środę, 15 maja, zorganizowano konferencję regionalistyczną pt. "Pasja. Kultura. Dziedzictwo". Tego typu konferencja odbyła się już po raz czwarty.

REKLAMANa początku głos zabrał burmistrz Jerzy Bauer, który mówił, jak ważne jest to, aby pamiętać o lokalnej historii i opisywać wydarzenia z przeszłości. Przyznał, że bardzo cieszy go fakt, iż cały czas pojawiają się nowe osoby, które chcą opublikować swoje teksty w "Roczniku Ostrowskim".

- Chcę podziękować autorom za to, że chcą się angażować, że opisują rzeczywistość związaną z ziemią ostrowską. Autorzy opisują rzeczywistość na różne sposoby; poruszają różne tematy. Organizacje pozarządowe, w mojej ocenie, mają ogromną rolę, bo są elementem pośredniczącym między instytucjami samorządu a obywatelami. Tutaj mamy np. stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" - mówił podczas otwarcia konferencji burmistrz Jerzy Bauer.

Rafał Zęgota, skarbnik stowarzyszenia, pokrótce przybliżył historię powstania "Ludzi z Pasją". Niestety na sali nie mogła być obecna Eliza Drewnowska - prezes zarządu. Głos zabrała też Jolanta Andruszkiewicz - dyrektor MBP w Ostrowi Mazowieckiej. Nie zabrakło podziękowań dla współpracowników.

Następnie słuchacze mogli poznać niektórych autorów tekstów, które znalazły się w 4. "Roczniku Ostrowskim". Wypowiedzieli się: Marek Milewski, ks. Artur Akimowicz i Marta Molska - dyrektor MDK-u. Przed publicznością zaprezentował się także rysownik Piotr Karsznia, który przy akompaniamencie muzyki w kilka minut stworzył ciekawe dzieło.

Po przerwie przyszedł czas na dalsze prezentacje.

Publiczność mogła zapoznać się z publikacją pt. "Nasze dziedzictwo", którą zaprezentował pedagog i popularyzator folkloru kurpiowskiego Witold Kuczyński. Następnie przyszła pora na panel dyskusyjny pt. "Dziedzictwo kulturowe w różnych formach sztuki".

W panelu zaplanowano wystąpienia uczestników, tj.: Bożena Jakubczyk - instruktor zespołów folklorystycznych w MDK-u oraz pomysłodawca i realizator różnych wydarzeń folklorystycznych, Piotr Karsznia - rysownik, Sławomir Konarzewski - scenarzysta i reżyser wielu spektakli teatrów amatorskich działających na terenie powiatu ostrowskiego oraz Paweł Andruszkiewicz - kompozytor muzyki do wielu przedstawień i widowisk obrzędowych.

Panel dyskusyjny poprowadził Rafał Zęgota.

Konferencję zorganizowano w Elektrowni.


Zobacz również

Koncert Grzegorza Wilka już za tydzień

16 maja 2019, MK

Na koncert zaprasza Atelier Językowe Anna Śledziewska.

Kotłownia zbiera na rozwój utalentowanej młodzieży

16 maja 2019, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Teatr Scena Kotłownia prowadzi zbiórkę dla tych, którzy ze względu na sytuację finansową nie mogą pojechać na letnie warsztaty.

26-latek ukradł ponad 100 drzewek oraz ozdób ogrodowych

16 maja 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Mężczyzna usłyszał aż 8 zarzutów kradzieży.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

LOK OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kursy - szkolenia okresowe kierowców, prawo jazdy, wózki widłowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]