Złoty Medal M. Rowińskiej w podnoszeniu ciężarów

Dodano: 7 września 2002 10:16, Autor: onet.pl

ME jun.: Złoty medal Smosarskiej, brązowy Rowińskiej

Justyna Smosarska (Mazovia Ciechanów) zdobyła w Nicei złoty medal w wadze do 63 kg w mistrzostwach Europy juniorek do 16 lat w podnoszeniu ciężarów.

Z mistrzostw juniorek i juniorów 16-latków wróciła do kraju z Francji reprezentacja Polski z dwoma medalami, które wywalczyły dziewczęta.

Justyna Smosarska (jedna z trzech sióstr uprawiających sport ciężarowy w ciechanowskiej Mazovii) zajęła pierwsze miejsce w wadze do 63 kg uzyskując wynik 167,5 (72,5 + 95).

Brązową medalistką została w wadze 53 kg Malwina Rowińska (UOLKA Ostrów Maz.) - 145 kg (65 + 80).

Blisko medalowej pozycji w dwuboju była Anna Norkiewicz (waga 58 kg, Tarpan Mrocza), która z rezultatem 145 kg (65 + 80) sklasyfikowana została na czwartym miejscu. Wynik w rwaniu (65 kg) dał jej w tym boju brązowy medal.

Piąte miejsce w wadze 48 kg zajęła Monika Małaszek (WLKS Siedlce) - 107,5 (47,5 + 60).

W zespole chłopców najlepiej spisał się w wadze +85 kg Mateusz Lendzioszek (UOLKA Ostrów Maz.) sklasyfikowany z wynikiem 295 kg (130 + 160) na czwartej pozycji.

Piąty był w wadze do 85 kg reprezentant Startu Otwock - Sławomir Sterna uzyskując 242,5 (110 + 132,5).