Sokół zadbał o emocje

Dodano: 14 listopada 2011 08:52, Autor: Redakcja

Niespodziewanie dużo emocji zafundowali kibicom i przede wszystkim sobie koszykarze OKK Sokół. Pomimo świetnego początku spotkania ze stołeczną Jagiellonką w końcowych minutach zwycięstwo zawisło na włosku.
Gospodarze świetnie rozpoczęli potyczkę z Warszawiakami. W pierwszej kwarcie na parkiecie istniał tylko Sokół, który zdobył 21 punktów i stracił zaledwie 6. W kolejnych 10 minutach miejscowi nadal kontrolowali przebieg gry i systematycznie powiększali przewagę. Grali przy tym bardzo dobrze w obronie, przez co goście nawet nie mieli zbyt wielu sytuacji rzutowych. Dopiero tuż przed przerwą przyjezdni się przebudzili i rzucili w ciągu 2 minut 7 punktów niwelując nieco straty.

W przerwie Sokół prowadził 38:16, a kibice zastanawiali się tylko jak duże będą rozmiary zwycięstwa. Nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się po zmianie stron. Gra bardzo się wyrównała i toczyła się punkt za punkt. Po części było to spowodowane lepszą grą Jagiellonki, ale gospodarze wydatnie pomagali popełniając błędy i w prosty sposób tracąc piłkę. Trzecia kwarta zakończyła się jednopunktową przegraną OKK, ale kiedy jeszcze kilka sekund przed jej końcem Sokoły prowadziły 57:32, zwycięstwo nadal wydawało się niezagrożone.

Ostatnie 10 minut okazało się jednak totalną klapą. Gospodarze nadal nie potrafili uporządkować gry, a stołeczni koszykarze złapali wiatr w żagle. Seriami zaczęli zdobywać punkty i na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywali już tylko 62:67. Sytuacja zrobiła się bardzo nerwowa, ale na szczęście gospodarze wyszli z opresji obronną ręką. Po 4 punkty zdobyli Piotr Barszcz oraz Łukasz Ryfa i stało się jasne, że Sokół tego spotkania nie przegra.

Gadaliński Przemysław - 2

Wysoką wygraną 64:104 zakończył się sobotni (5 listopada) mecz ligowy OKK Sokół z KS Pułaski Warka.

Pokaz siły Sokoła

31 października 2011, Adrian Paszczyk

29 października Ostrowski Klub Koszykówki Sokół rozgromił zespół z Kozienic 106:44.