Dotkliwa porażka Sokoła na włansym terenie

Dodano: 28 listopada 2011 10:13, Autor: Adrian Paszczyk

To mógł być mecz, który umocniłby Ostrowski Klub Koszykówki Sokół na pierwszym miejscu.
26 listopada w hali przy ulicy Henryka Trębickiego OKK Sokół zmierzył się z MKS Ochota. Mecz na szczycie, jak określano go w zapowiedziach, okazał się szczęśliwszy dla graczy ze stolicy, którzy ograli ostrowskich koszykarzy 64:76.

Pierwsze minuty meczu zwiastowały zacięty pojedynek. To jednak tylko do stanu 8:8, kiedy to wynik po stronie Sokoła niczym zaczarowany zatrzymał się, a Ochota raz po raz punktowała pod koszem naszych.

Słaba skuteczność, zbyt wolny powrót do obrony i ostatecznie błędy w ustawieniu spowodowały, że szybko i skutecznie grający przyjezdni, zdobyli bezpieczną kilkunasto punktową przewagę już w pierwszej kwarcie.

W drugiej kwarcie Sokół nawiązał równą walkę, choć gra pod koszem rywala nadal szła jak po grudzie. Dochodziły do tego proste straty piłki.

W ostatnich dwóch kwartach Ostrowski Klub Koszykówki Sokół prowadził wyrównaną walkę z rywalem, momentami dając nadzieję na zwycięstwo. Jednak straty z pierwszego seta były zbyt duże by mecz mógł zakończyć się na korzyść Sokoła..

To pierwsza porażka ostrowskich koszykarzy w 3 lidze.

OKK SOK?"Ł Ostrów Maz. - MKS OCHOTA Warszawa 64:76 (16:25) (14:16) (16:16) (18:19)

Tym razem wyższość zawodników OKK Sokół musieli uznać zawodnicy GLKS Nadarzyn, którzy na własnym parkiecie polegli z liderem tabeli.

Sokół zadbał o emocje

14 listopada 2011, Redakcja

Niespodziewanie dużo emocji zafundowali kibicom i przede wszystkim sobie koszykarze OKK Sokół. Pomimo świetnego początku spotkania ze stołeczną Jagiellonką w końcowych minutach zwycięstwo zawisło na włosku.

OKK Sokół rozbija kolejnego rywala

7 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Wysoką wygraną 64:104 zakończył się sobotni (5 listopada) mecz ligowy OKK Sokół z KS Pułaski Warka.