LPSA: Liceal obejmuje prowadzenie

Dodano: 12 grudnia 2011 10:34, Autor: Adrian Paszczyk

11 grudnia pod nieobecność Huraganu, Liceal zwyciężył w meczu na szczycie i objął prowadzenie w lidze.
To miał być hit kolejki. Tak śmiało można było określić spotkanie drużyn z miejsc 2-3, które grały o objęcie prowadzenia w tabeli Ligi Piłki Siatkowej Amatorów. Drużyna Rafałków w osłabionym składzie zagrała pięcioma zawodnikami. Na brak zawodników za to nie mógł narzekać Liceal, który poza meczową szóstką dysponował także kilkoma zawodnikami na ławce rezerwowych. Choć wydawało się, że kadrowe braki Rafałków mocno odbiją się na ich grze, to przez większą część meczu gra była wyrównana, w obydwu setach prowadzenie obejmowała drużyna Rafałków (w jednym z setów przewaga sięgnęła 5 punktów). Najbliżej wygranej Rafałki były w drugim secie, jednak podobnie jak w secie pierwszym fatalne błędy w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Liceala. Dzięki tej wygranej Liceal zrównał się punktami z Huraganem, jednak dzięki lepszemu bilansowi setów zepchnął go na miejsce drugie. Rafałki spadły na miejsce trzecie.

W pierwszym meczu kolejki przyzwoicie grający Rubinek pokonał Zaciszną. Dobra gra w bloku Zacisznej nie była w stanie nadrobić asekuranckiej gry w ataku, co stwarzało wiele okazji do kontr dla Rubinka. W pierwszym secie Rubinek nie dał najmniejszych szans Zacisznej wygrywając seta do 17. W drugim gra nieco się wyrównała, ale to Rubinek lepiej zagrał w ataku, nie pomagał rywalom błędami własnymi i minimalnym stosunkiem punktów zwyciężył także w secie drugim (do 23).

Straż Pożarna w meczu z Alplą udowadnia, że w końcówce sezonu złapała odpowiedni rytm i będzie liczyć się w swoim ostatnim meczu sezonu przeciwko Licealowi. Pierwszy set padł łupem Alpli i wydawałoby się, że faworyt tego spotkania spokojnie ogra niżej notowaną Straż Pożarną. Tak się jednak nie stało i od drugiego seta Strażacy pewniej zagrali w ataku i skutecznie podbijali ataki Alpli. Ostatecznie Straż Pożarna zwyciężyła w setach 2:1.

W ostatnim meczu kolejki na parkiecie zmierzyły się Lamperie z Orłami. Końcowy wynik to 2:0 dla Lamperii, które w tym meczu nie dały najmniejszych szans ulubieńcom kibiców. Orły choć gorąco zagrzewane przez kibiców do walki nie były w stanie podjąć równorzędnej walki. Lamperie dzięki temu zwycięstwu mają jeszcze szanse na zajęcie miejsca na podium.

Wyniki 7 kolejki:

ZACISZNA - RUBINEK - 0:2 (-17, -23) - 39 min. (18', 21')
LICEAL - RAFAŁKI - 2:0 (19, 24) - 37 min. (17', 20')
ALPLA - STRAŻ POŻARNA - 1:2 (22, -21, -19) - 50 min. (17', 17', 16')
LAMPERIE - ORŁY-SCHNEIDER - 2:0 (21, 18) - 37 min. (18', 19')
HURAGAN - pauzuje

Tabela

Podczas VI rundy Ligi Piłki Siatkowej Amatorów zajmująca ostatnie miejsce Straż Pożarna sensacyjnie pokonała znajdujący się na 1 miejscu Huragan.

LPSA: Alpla zaskakuje formą

28 listopada 2011, Adrian Paszczyk

W V rundzie rozgrywek Ligi Piłki Siatkowej Amatorów wicemistrz poprzedniego sezonu wraca do formy i walki o końcowy triumf.

LPSA: Liceal nie zdołał zatrzymać Huraganu

21 listopada 2011, Adrian Paszczyk

W 4 kolejce Ligi Piłki Siatkowej Amatorów doszło do starcia na szczycie. Po emocjonującym meczu mistrz z poprzedniego sezonu niespodziewanie przegrał 2:0.