Sokół wygrywa w Kozienicach

Dodano: 30 stycznia 2012 11:02, Autor: Adrian Paszczyk

Zwycięstwem 97:88 zakończył się wyjazdowy mecz Sokoła z MGUKS Kozienice.
Czternasta kolejka III Ligi Koszykówki rozegrana 28 stycznia w Kozienickiej hali miała niezwykle kontrowersyjny przebieg.

W pierwszej kwarcie meczu za bójkę zdyskwalifikowany został Piotr Barszcz z Sokoła, natomiast zachowanie rywala zostało uznane za faul techniczny "niesportowe użycie łokcia" - czytamy na oficjalnej stronie klubu OKK Sokół.

To nie był koniec problemów Sokoła, bo już w drugiej kwarcie złamania otwartego palca doznał Grzegorz Szydło - czytamy dalej.

Kontuzja ta może wykluczyć go z rywalizacji przynajmniej na jeden miesiąc.

Mimo komplikacji Ostrowski Klub Koszykówki Sokół zagrał pewnie, gromiąc rywala w drugiej kwarcie 28:13, co po przegranej w pierwszej kwarcie 20:26 pozwoliło ostrowskim koszykarzom wyjść na bezpieczne prowadzenie. Wynik został podwyższony jeszcze w trzeciej kwarcie - 21:16. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 97:88 dla drużyny z Ostrowi Mazowieckiej.

MGUKS Kozienice - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 88:97
(26:20) (13:28) (16:21) (33:28)

W sobotnim meczu OKK Sokół przed własną publicznością pokonał KS MON-POL Płock 78:60.

Sokół gromi na wyjeździe

17 stycznia 2012, Adrian Paszczyk

W wyjazdowym spotkaniu III ligi koszykówki Ostrowski Klub Koszykówki Sokół odniósł pewne zwycięstwo nad KS Legion Legionowo.

Sokół bliski sprawienia niespodzianki

9 stycznia 2012, Adrian Paszczyk

Ten wynik mógł odbić się echem. Niestety Legia Warszawa okazała się nieznacznie lepsza od OKK Sokół.