Sokół coraz bliżej gry o II ligę

Dodano: 27 lutego 2012 13:25, Autor: Adrian Paszczyk

W minionej kolejce OKK Sokół pokonał na boisku rywala MKS Ochotę Warszawa i przybliżył się do miejsca premiowanego grą o 2 ligę.
25 lutego w Warszawie Ostrowski Klub Koszykówki Sokół podejmował jedną z najważniejszych batalii o miejsce premiowane grą o 2 ligę koszykówki. Przeciwnikiem był zespół MKS Ochota Warszawa. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem ostrowskiej drużyny 58:66.

W dwóch pierwszych kwartach Sokół czuł się jak na własnym parkiecie, zaskakująco wyraźnie dominując nad rywalem. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się wynikiem 8:18 i 11:19 dla Sokoła. W dwóch kolejnych kwartach los się odwrócił i to MKS Ochota Warszawa prowadził grę, ale nie na tyle wyraźnie by odebrać zwycięstwo drużynie z Ostrowi Mazowieckiej. Ostateczny wynik to 58:66 dla Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół.

Dzięki tej wygranej Sokół zdystansował na przynajmniej 1 punkt drużynę, która bezpośrednio zagrażała jego pozycji. Do końca sezonu pozostały już tylko 3 mecze, z czego 2 z nich zostaną rozegrane w ostrowskiej hali MOSiR. Jeden z meczów już zapowiada się bardzo interesująco, a jest to pojedynek z obecnym liderem tabeli Legią Warszawa. Zanim jednak do tego meczu dojdzie OKK Sokół zmierzy się przed własną publicznością już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem ostrowskiej drużyny będzie GKS Mazowsze Grójec.

MKS Ochota Warszawa - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 58:66
(8:18) (11:19) (19:15) (20:14)