3-cie z rzędu zwycięstwo Sokoła

Dodano: 5 marca 2012 11:07, Autor: Adrian Paszczyk

Sokół by myśleć o awansie musi zwyciężać i robi, to po raz kolejny, w doskonałym stylu. Tym razem wyższość ostrowskich koszykarzy musiała uznać drużyna z Grójca.
W rozegranym 3 marca meczu Ostrowski Klub Koszykówki Sokół od początku narzucił wysokie tempo. Po kilku minutach gry na tablicy widniał wynik 15:0 dla gospodarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Zaskoczony przeciwnik przy stanie 15:0 zdołał w końcu wyprowadzić skuteczną akcję i zdobył swoje pierwsze punkty w meczu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:9 dla Sokoła.

W drugiej kwarcie gra się wyrównała. Przyjezdni coraz lepiej prezentowali się w grze obronnej, mocno utrudniając dostęp do kosza po swojej stronie boiska. Lepiej zaprezentowali się także w ataku. To było jednak za mało, by zdominować plac gry, Sokół odpowiedział tym samym i druga kwarta zakończyła się zasłużonym remisem 18:18.

W kolejnej, trzeciej odsłonie meczu ostrowscy zawodnicy stracili koncepcję gry, co przejawiało się licznymi faulami i niską skutecznością pod koszem rywala. Zawodnicy z Grójca w tej części meczu odrobili dużo punktów, ale nie na tyle, by wyjść na prowadzenie. Sokół nadal prowadził 54:48, choć trzecią kwartę przegrał wyraźnie 13:21.

GKS Mazowsze Grójec stracił wiele sił w trzeciej kwarcie i nie był w stanie nawiązać równej walki w kończącej mecz kwarcie czwartej. Sokół dominował w każdym elemencie gry i zasłużenie zwyciężył 19:7 i w całym meczu 73:55.

W barwach Sokoła zadebiutował Radosław Zaręba. Mierzący niespełna 200 cm zawodnik zdobył w spotkaniu z Grójcem 16 punktów. W klasyfikacji najlepiej punktujących uplasował się zaraz za Łukaszem Ryfą, zdobywcą 20 punktów.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra 14 marca w Warszawie, rywalem będzie tamtejszy AZS. Natomiast już 17 marca w ostrowskiej hali MOSiR pojawią się zawodnicy Legii Warszawa, obecnego lidera tabeli.

Paweł Mazurek 1

W minionej kolejce OKK Sokół pokonał na boisku rywala MKS Ochotę Warszawa i przybliżył się do miejsca premiowanego grą o 2 ligę.