Emocjonujące widowisko! Sokół minimalnie gorszy od Legii

Dodano: 18 marca 2012 11:45, Autor: Adrian Paszczyk

Hit kolejki nie zawiódł. Dwa najlepsze zespoły 3 ligi koszykówki dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji.
Początek spotkania OKK Sokół - Legia Warszawa bardzo nerwowy. Więcej zimnej krwi zdawali zachować się koszykarze z Warszawy, którzy szybo wyszli na prowadzenie. Dalsza część pierwszej kwarty również pod dyktando legionistów, którzy prezentowali doskonałe zgranie, szybkość i celność przy rzutach za trzy punkty. Pierwsza kwarta zasłużenie wygrana przez przyjezdnych 17:26.

W drugiej kwarcie Sokół wyraźnie opanował nerwy i gra wyrównała się. Choć przeciwnicy nie zwalniali tempa, to Sokół nie tylko do niego dorównał, ale także poprawił skuteczność, co natychmiast poskutkowało odrobieniem strat. Druga kwarta na korzyść Sokoła 17:15.

Początek trzeciej kwarty już wyraźnie pod dyktando Sokoła, który z minuty na minutę zaczynał się rozkręcać. Trzecią kwartę Sokół wygrał 14:8 i była to minimalna przegrana przyjezdnych, którzy tylko dzięki licznym przechwytom piłki, uchronili się przed większą stratą punktową.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sokoła, który wyszedł na 5 punktowe prowadzenie. Doskonały fragment gry miał Bartosz Pieńkowski, w krótkim odstępie czasu popisał się dwoma rzutami za 3 punkty. Legioniści wyraźnie tracili koncepcję gry w konsekwencji coraz lepiej sprawujących się w obronie zawodników Sokoła.

Ostatnie minuty meczu to dramat naszych. Wypracowana przewaga szybko stopniała za sprawą złego wyprowadzania piłki, co wykorzystali przyjezdni przechwytując ją i wyprowadzając szybkie, skuteczne kontry.

Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Sokoła 63:66.

Przed spotkaniem było pewne, że Sokół i Legia zagrają w ogólnopolskich eliminacjach do 2 ligi. Tym samym kolejne spotkania ostrowskich koszykarzy, to walka o historyczny awans do 2 ligi!

OKK Sokół - Legia Warszawa 63:66
(17:26) (17:15) (14:8) (15:17)

Sokół pewny awansu do ogólnopolskich rozgrywek!

15 marca 2012, Adrian Paszczyk

Ostrowski Klub Koszykówki Sokół jest już pewny, że zagra w ogólnopolskich rozgrywkach o 2 ligę.

3-cie z rzędu zwycięstwo Sokoła

5 marca 2012, Adrian Paszczyk

Sokół by myśleć o awansie musi zwyciężać i robi, to po raz kolejny, w doskonałym stylu. Tym razem wyższość ostrowskich koszykarzy musiała uznać drużyna z Grójca.

Sokół coraz bliżej gry o II ligę

27 lutego 2012, Adrian Paszczyk

W minionej kolejce OKK Sokół pokonał na boisku rywala MKS Ochotę Warszawa i przybliżył się do miejsca premiowanego grą o 2 ligę.