LPSA: Zacięta kolejka w siatkarskiej lidze amatorów

Dodano: 17 grudnia 2012 11:10, Autor: Adrian Paszczyk

Każda z drużyn do końca walczyła o ligowe punkty, obyło się jednak bez niespodzianek - wygrywali faworyci.
W pierwszym spotkaniu Ligi Piłki Siatkowej Amatorów rozegranym 16 grudnia Qfle zwyciężyły z Rafałkami 2:0. Jedynie w pierwszym secie drużyna Rafałków nawiązała równą walkę z rywalem przegrywając 24:26. W kolejnym spotkaniu Dream Team pokonał Zaciszną 2:0.

Do ciekawego pojedynku doszło między Licealem, a Orły-Schneider. Popularne "Orły" zdawały się mieć pojedynek pod kontrolą, z minuty na minutę powiększając przewagę. Młodzi zawodnicy Liceala nie zamierzali jednak odpuścić i dzięki swojej waleczności zdołali w pierwszym secie doprowadzić do remisu. W ostatnich piłkach pierwszego seta to jednak drużyna "Orłów" wykazała się większym doświadczeniem i wygrała 26:24. W kolejnym secie pojedynek nadal był wyrównany i po raz kolejny zwycięstwo w końcówce wypracowała sobie drużyna "Orłów" wygrywając 2:0.

Do nie mniej zaciętych pojedynków można zaliczyć dwa ostatnie. Mecz pomiędzy drużyną z Sadownego, a Lamperiami był jednym z najdłuższych w historii ligi i trwał niespełna godzinę. Ostatecznie zwycięzcą pojedynku zostało Sadowne, które wygrało stosunkiem setów 2:1.

W ostatnim meczu kolejki zmierzył się Rubinek z Huraganem. W pierwszym secie Rubinek gładko wygrał 25:16. W drugim rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana. Jeśli istniałaby nagroda "za waleczność" to z pewnością w minionej kolejce otrzymałby ją Huragan, który do rywalizacji z Rubinkiem przystąpił z 5 zawodnikami. Waleczności jednak nie starczyło by wygrać 2 set, który zakończył się wynikiem 25:23 dla Rubinka.

Tabela

Drużyna Qfle po wysokiej wygranej z Licealem przewodzi tabeli Ligi Piłki Siatkowej Amatorów.