Sokół przegrywa z liderem 77:59

Dodano: 4 lutego 2013 14:44, Autor: Adrian Paszczyk

Ostrowscy koszykarze po raz drugi w tym sezonie przegrali z MKS Polonia Warszawa, tym razem na wyjeździe.
2 lutego Ostrowski Klub Koszykówki Sokół zmierzył się z liderem 3 ligi MKSem Polonia Warszawa. Już w pierwszej kwarcie koszykarze ze stolicy wypracowali sobie pewną przewagę, której Sokół nie był w stanie zniwelować do końca spotkania. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 24:13 dla przeciwników Sokoła.

Kolejne 3 kwarty były zdecydowanie bardziej wyrównane. Jednak nie na tyle by choć na chwilę wynik mógł odwrócić się na korzyść Sokoła. - Zawodnicy Polonii bardzo dobrze rozgrywali piłkę, szybkimi podaniami rozciągali naszą obronę i skutecznie trafiali z dystansu. Dodatkowo w całym spotkaniu - przy niezłej skuteczności - rzucili nam aż dziesięć "trójek" (30 pkt), my natomiast z tej pozycji trafiliśmy tylko trzy razy (9 pkt). Słabo też wypadliśmy w rzutach osobistych, w I kwarcie 3/9, a w całym meczu 16/26. - czytamy na oficjalnej stronie Sokoła.

Ostatecznie mecz zakończył się porażką Sokoła 77:59. Mimo przegranej Sokół może być póki co spokojny o drugą lokatę w rozgrywkach 3 ligi. Natomiast w kolejnym spotkaniu ostrowscy koszykarze zmierzą się z trzecią od końca w tabeli drużyną GKK Grodzisk Mazowiecki. Mecz odbędzie się w hali MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.

MKS POLONIA Warszawa - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 77:59
(24:13) (17:17) (22:19) (14:10)