Sokół odskakuje rywalom i jest jedną nogą w grze o 2 ligę

Dodano: 4 marca 2013 10:27, Autor: Adrian Paszczyk

AZS UW Warszawa nie dał rady ostrowskim koszykarzom, którzy odnieśli kolejne, pewne zwycięstwo we własnej hali.
2 marca Ostrowski Klub Koszykówki Sokół podejmował w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego AZS UW Warszawa. Koszykarze ze stolicy już w pierwszej kwarcie zostali mocno skarceni, przez bardzo dobrze dysponowanych koszykarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Otwarcie meczu przez Sokoła wynikiem 26:9 ustawiło dalsze poczynania zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy.

Mimo, że trzy kolejne kwarty były wyrównane, to przewaga zdobyta w pierwszych minutach meczu pozwoliła na spokojną grę punkt za punkt. Druga kwarta zakończyła się minimalną wygraną Sokoła 23:22. Kolejne punkty Sokół dołożył w 3 kwarcie, którą wygrał 19:15. Tylko 2 punkty zdołali odrobić przyjezdni w ostatniej kwarcie, którą Sokół przegrał 18:20.

Pod koszem przeciwników, do czego zdążył nas już przyzwyczaić, brylował Piotr Barszcz, zdobywca 24 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Łukasz Ryfa, zdobywca 19 punktów. Coraz lepiej radzą sobie także młodsi koszykarze Sokoła, Mateusz Zaręba zdobył w tym meczu 11 punktów i był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła.

Ostrowscy koszykarze kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższy czwartek o godzinie 18:30. Mecz odbędzie się w ostrowskiej hali MOSiR. Do końca rozgrywek pozostały już zaledwie 3 mecze, jeśli Sokół je wygra, to po raz kolejny stanie przed szansą awansu do 2 ligi.

tabela pochodzi z serwisu wozkosz.pl

Ty razem mecz Sokoła odbył się w nietypowym dniu i o nietypowej porze. Nie przeszkodziło to jednak koszykarzom z Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyć.

Sokół przegrywa w Grójcu

19 lutego 2013, Adrian Paszczyk

W minioną sobotę ostrowscy koszykarze grali w Grójcu z tamtejszym MKSem, mecz zakończył się porażką Sokoła.