Glory Balerz Małkinia i Grejt Ostrów Gejmers zagrają na Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Dodano: 22 maja 2013 07:13, Autor: Grzegorz Szydło

W Ostrowi rozegrano Mistrzostwa Mazowsza w Koszykówce 3x3, które były jednocześnie eliminacjami do finału Mistrzostw Polski. Awans wywalczyły Glory Balerz Małkinia i Grejt Ostrów Gejmers.

19 maja br. orlik w Ekonomiku zapełnił się uzdolnioną młodzieżą, która walczyła o tytuł Mistrza Mazowsza 3x3 i awans do finałów Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w kategorii wiekowej do 18 lat. Stało się już tradycją przy tego typu imprezach, że pogoda nie zawodzi organizatorów i cała Ostrów była skąpana w słońcu.

Do walki stanęło cztery zespoły dziewcząt i dziewięć chłopców, co dało ostrowskim eliminacjom wynik jeden z wyższych w Polsce, a dzięki temu, w kategorii chłopców, aż dwie drużyny wywalczyły awans na turniej finałowy, który odbędzie się 31 maja we Wrześni koło Poznania.

Wśród dziewczyn bezkonkurencyjne były zawodniczki z MUKS Piaseczno(Iza Błajda, Natalia Matulka, Ola Wisłocka, Justyna Kowalska), które pod okiem swojej trener bezlitośnie wykorzystywały swoje doświadczenie z dużego parkietu, drugie miejsce zajęły Zjadłam Rosyjskiego Snikersa Team Basket, w skład tego zespołu wchodziły dziewczyny występujące w Unii Basket Ostrołęka (Alicja Kopania, Patrycja Krupka, Wiktoria Napiórkowska oraz nasza ostrowianka Katarzyna Bruszewska). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęły La Viva Levativa (Marlena Tyl, Karolina Cichowska, Łucja Soliwoda).

Na uznanie zasługują pozostałe uczestniczki, które, po mimo słabszych warunków fizycznych wynikających z różnicy wieku, dzielnie walczyły i zbierały koszykarskie doświadczenie które, miejmy nadzieję, już nie długo zaprocentuje.

W kategorii chłopców poziom był bardziej wyrównany, a awans na Mistrzostwa Polski do Wrześni wywalczyły drużyny Glory Balerz Małkinia w składzie Przemek Wojciechowski (MVP Ligi Letniej 3x3 U-21 z poprzedniego roku), Aleksander Grabowski, Igor Pekałowski (4 celne rzuty za 2 w finale) i Krystian Mowel (jeden z dwóch najlepszych defensorów eliminacji), drugim teamem który pojedzie do Wrześni jest Grejt Ostrów Gejmers w składzie Michał Grabowski (MVP Ligi Letniej 3x3 U-16 z poprzedniego roku), Łukasz Wilczyński, Mikołak Jankowski (jeden z dwóch najlepszych obrońców eliminacji) oraz Mateusz Lubak (najlepszy zawodnik podkoszowy eliminacji). Łukasz Wilczyński i Michał Grabowski, to jeszcze uczniowie gimnazjum i w kategorii U-18 czekają ich dwa "gorące" lata grania.

Na podium stanęła jeszcze drużyna Pingwinów (Kamil Gawkowski, Damian Konopka, Kamil Jadczak, Piotr Przygoda). Zawodnicy którzy zajęli drugie i trzecie miejsce na co dzień trenują w LKS Ostrowianka pod okiem trenerów Bartłomieja Pieńkowskiego i Grzegorza Szydło.

Po za meczami odbyły się również konkursy indywidualne rzutów osobistych i rzutów za 3 pkt. W konkursach wśród dziewcząt bez niespodzianek wygrały zawodniczki z Piaseczna Iza Błajda była najlepsza na linii rzutów wolnych a Natalia Matulka zdominowała "trójkę". U chłopców osobiste wygrywa Michał Grabowski a rzuty za trzy Przemek Wojciechowski.

Eliminacje te pokazały jak wielkie zapotrzebowanie na koszykówkę jest w naszym regionie już nie długo kolejna impreza 3x3 w naszym mieście 28 czerwca zagramy Mistrzostwa Ostrowi w kategoriach U-16, U-18 i open, potem Liga Letnia w kategoriach U-16 i U-21, ale my chcemy jeszcze więcej za rok chcemy powtórzyć turniej eliminacyjny U-18 i dołożyć do niego kategorię open, patrząc jak przebiegła ta impreza o przyznanie akredytacji za rok nie powinnyśmy się martwić. Baketball Never Stops!

Fotorelację z rozgrywek znajdziesz w galerii zdjęć.

W piątek, 17 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warchalskiego odbył się XIII Turniej Tenisa Stołowego Środowiskowych Domów Samopomocy.

XII Konfrontacje Taneczne (zdjęcia i video)

21 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Po raz dwunasty na Konfrontacjach Tanecznych spotkały się zespoły taneczne z powiatu ostrowskiego.

Polska Biega w Starym Lubiejewie

To akcja dla lubiących bieganie. 24 maja br., po raz drugi w Starym Lubiejewie, można pobiec w ramach akcji Polska Biega.