Musical "Kryptonim Druh" (zdjęcia, wideo)

Dodano: 24 października 2016 12:27, Autor: Anna Augustyniak

W niedzielny wieczór na hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego odbyła się premiera musicalu o Witoldzie Pileckim.
"Kryptonim Druh" to kolejny musical wyreżyserowany przez ostrowianina, Piotra Trentowskiego, który skomponował również muzykę do spektaklu. Scenariusz napisał Michał Świderski. Na scenie - podobnie jak w poprzednich produkcjach Trentowskiego - można było zobaczyć ostrowską młodzież, która chętnie wzięła udział w tej przygodzie. Dla niektórych było to już kolejne takie przedsięwzięcie.

- Związek Witolda Pileckiego z naszym miastem był impulsem do stworzenia tego musicalu. Wspólnie z ostrowską młodzieżą chcemy przedstawić Państwu losy polskiego bohatera - powiedziała przed spektaklem Dominika Potomska.
REKLAMA


Musical opowiada o życiu rotmistrza Witolda Pileckiego. Widzowie poznają go podczas przesłuchania, prowadzonego już przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Podczas przesłuchania Witold wspomina o swojej działalności w okresie II wojny światowej. Poznajemy również sylwetkę jego żony, Marii z Ostrowskich Pileckiej.

Spektakl spodobał się publiczności, która pracę ostrowskiej młodzieży nagrodziła gromkimi brawami. - Przez ostatnie 5 dni nie było minuty, żebym nie pomyślał o tym spektaklu. I się opłaciło - powiedział Piotr Trentowski, który ze łzami w oczach podziękował młodym aktorom za włożoną pracę oraz rodzicom - zarówno swoim, jak i osób zaangażowanych w powstanie musicalu - za wspracie.

Premiera musicalu odbyła się 23 października w hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego. W dniach 24 i 25 października o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 organizowane są pokazy dla grup zorganizowanych (obowiązują zapisy pod nr telefonu 886 192 099). Według wstępnych szacunków spektakl zobaczy około 3000 osób.

Projekt dofinansowano w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK. Musical nie powstałby również bez wsparcia Stowarzyszenia "Ludzie z Pasją", Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Zobacz również

TEATR za GROSZE w Kotłowni!

24 października 2016, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Zasada zabawy jest bardzo prosta! Wejdź i sprawdź!

Stopklatka w szkołach ponadgimnazjalnych

23 października 2016, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Teatr Scena Kotłownia zagra spektakl pt. "Stopklatka" dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego.

Jesienne porządki na Skwerku Obfitości

21 października 2016, Dominika Potomska, red. Anna Augustyniak

Grupa sąsiedzka "Skwerku Obfitości" zaprasza wszystkich chętnych, tych małych i tych dużych, na wspólne porządki w ogrodzie społecznym.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]