Udane zawody w Piasecznie (zdjęcia)

Dodano: 29 marca 2016 08:39, Autor: OKKK, red. MK

Liczna drużyna z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wróciła z Piaseczna z kilkoma medalami, bogatsza w doświadczenia i nowe umiejętności.
20 marca odbył się V Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin. W turnieju wzięła udział również duża drużyna z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Tym razem w większości byli to zawodnicy z mniejszym doświadczeniem turniejowym, którzy pojechali do Piaseczna po naukę i nowe umiejętności.

Bardzo dobrze piaseczyński sprawdzian przeszli młodsi zawodnicy, mimo że nie stanęli na podium. Wygrali swoje pierwsze walki lub doprowadzili do dogrywki. Mimo przegranych pojedynków, były to walki bardzo wyrównane i tym bardziej wartościowe, że walczyli z bardzo dobrymi, doświadczonymi zawodnikami.

Wystartowało również kilku zawodników bardziej doświadczonych. Ewa Zarzycka, juniorka zajęła 3 miejsce, Jan Bilwin uplasował się tuż za podium na 4 miejscu w kategorii młodzików, w kategorii dzieci młodszych Nicola Toczyska i Zuzanna Pasek zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce spotykając się w tej kategorii w finale. Bardzo skuteczny okazał się Igor Zając, który w kategorii dzieci młodszych doszedł do finału i ostatecznie wywalczył 2 miejsce.

Z uwagi na bardzo dużą frekwencje i licznie obsadzone kategorie turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Również organizacja zawodów była bardzo dobra.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Ewa Zarzycka, Wiktoria Pędzich, Zofia Niebrzegowska, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Aleksander Cydejko, Nicola Toczyska, Amelia Pełszyńska, Wiktor Pencak, Julia Parafińska, Jan Bilwin, Igor Zając.

Zawody odbyły się z udziałem 392 zawodników z 32 klubów. Organizatorem był sensei Krzysztof Markowski - Bushi Team, a sędzią głównym shihan Jan Gruba 5 dan. Pierwsze miejsce z klasyfikacji drużynowej zajął KSW Bushi, drugie Bushi Team, a trzecie Olsztyński KKK.

Podczas tych zawodów sensei Maria Jasko zdobywała szlify jako sędzia a drużyną opiekował się sempai Albert Żbik.

Pobierz plik: komunikat_koncowy1.pdf

4 ważne medale dla OKKK w Dobrym Mieście (zdjęcia)

16 marca 2016, OKKK, red. MK

Maria Jasko, Jan Bilwin, Dominika Wojewódzka oraz Julia Skwierczyńska wrócili z Mistrzostw Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z medalami.

Brąz dla OKKK w Zambrowie (zdjęcia)

11 marca 2016, OKKK, red. MK

W Zambrowie odbył się kolejny Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. Wzięło w nim udział 311 zawodników z 26 klubów.

8 medali dla OKKK (zdjęcia)

23 lutego 2016, OKKK, red. MK

Podczas XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego nasi zawodnicy zdobyli osiem medali.