4 ważne medale dla OKKK w Dobrym Mieście (zdjęcia)

Dodano: 16 marca 2016 09:11, Autor: OKKK, red. MK

Maria Jasko, Jan Bilwin, Dominika Wojewódzka oraz Julia Skwierczyńska wrócili z Mistrzostw Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z medalami.
Podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 13 marca w Dobrym Mieście zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli 4 medale.

Klub reprezentowali: seniorka Maria Jasko, junior Maciej Grabowski, młodzicy Jan Bilwin, Julia Skwierczyńska i Dominika Wojewódzka. Maria zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek + 65 kg, Jan Bilwin w kategorii młodzików -50 kg  zajął II miejsce, Dominika i Julia w kumite młodziczek -50 kg wywalczyły trzecie miejsca. W kata Maciej Grabowski niestety nie przebił się do drugiej tury. Rocznikowo junior jednak urodzony w grudniu więc jeszcze piętnastolatek, musiał uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych rywali. Z kolei młodziczki przeszły do drugiej tury w kata i Julia Skwierczyńska zajęła 6 miejsce, a Dominika Wojewódzka 8 miejsce w kata młodziczek.

Zawody stały na wyjątkowo wysokim poziomie. Od kilku lat Makroregion Wschodni jest najmocniejszy w kraju i każdy medal wywalczony na tej imprezie ma bardzo dużą wartość. Poza tym jest to oficjalny turniej P.Z.Karate, podczas którego kluby walczą o punkty w rankingu ogólnopolskim w rywalizacji dzieci i młodzieży. Zawodnicy wygrywający na Makroregionie Wschodnim zazwyczaj stają na podium podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

W zawodach wzięło udział  250 zawodników z 35 klubów z woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował  walki i kata młodzików oraz finały walk juniorów. Sensei Tomek Marcjaniak opiekował się drużyną i przygotowywał zawodników do wyjścia na matę.

Organizatorem zawodów był Dobromiejski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Mirosława Litwina.

Brąz dla OKKK w Zambrowie (zdjęcia)

11 marca 2016, OKKK, red. MK

W Zambrowie odbył się kolejny Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. Wzięło w nim udział 311 zawodników z 26 klubów.

8 medali dla OKKK (zdjęcia)

23 lutego 2016, OKKK, red. MK

Podczas XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego nasi zawodnicy zdobyli osiem medali.

Turniej Noworoczny OKKK za nami (zdjęcia)