Kolejna porażka Sokoła (zdjęcia)

Dodano: 29 stycznia 2014 13:33, Autor: Sylwia Ratyńska

W XVI kolejce OKK Sokół odnotował przegraną z dobrze znanym Bielskiem Podlaskim. Ostrowianie zeszli z boiska z wynikiem 57:70.
II Liga stawia przed Sokołem duże wymagania. Dotychczas ostrowscy koszykarze nie wygrali jeszcze żadnego meczu, tym samym zajmując ostatnie miejsce w tabeli, po wcześniejszym wycofaniu się z rozgrywek drużyny z Krakowa.

W minioną sobotę, 25 stycznia na hali MOSiR podopieczni Grzegorza Helcbergiela ponownie musieli uznać wyższość dobrze znanych kolegów z Bielska. Minimalnie, ale jednak zawsze kilka koszy więcej TUR pokonywał Sokoła, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w Pucharze Polski.

Pierwsza kwarta należała do OKK. Pomimo, że przegrali ją 13:15 to praktycznie do końca prowadzili na boisku. Dopiero 20 sek. przed końcem przeciwnicy doprowadzili do remisu, by przed samym gwizdkiem dorzucić jeszcze 2 pkt, tym samym wychodząc na prowadzenie.

W następnej kwarcie zawodnicy z Bielska coraz częściej zaczęli trafiać do kosza, co skutkowało dodatkowymi punktami. W połowie drugiej kwarty goście odbiegli na różnicę dziesięciu punktów, zaś wynik po pierwszej połowie meczu wynosił 35:30 na korzyść BKS-u.

Druga odsłona meczu to dominacja podopiecznych Andrieja Sinielnikowa. Trzecią kwartę wygrali 11:16, a ostatnią 16:19. Finalny wynik meczu to 57:70.

Najlepszym z Sokołów był Piotr Barszcz z dorobkiem 24 pkt przy ośmiu zbiórkach.

Kolejny mecz OKK odbędzie się 31 stycznia o godz. 21.00, a drużyną przeciwną będzie UMKS Kielce, która w VI kolejce zdominowała ostrowian 40:119. Mecz będzie miał miejsce w Kielcach w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żytniej 1

Zapraszamy na fotorelację z tego meczu:

Jutro na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się XVI kolejka rozgrywek II Ligii mężczyzn w grupie C. Ostrowski Sokół podejmie po raz kolejny BKS Tur Bielsk Podlaski.

OKK Sokół: Lider nie do pokonania

15 stycznia 2014, Sylwia Ratyńska

Kolejną z porażek odnotował Ostrowski Klub Koszykówki. Sokół przegrał w sobotnim meczu na własnym boisku z SKK Siedlce 48:79.

Kraków za mocny dla Sokoła

6 stycznia 2014, Sylwia Ratyńska

Na wyjazdowym meczu w XIII kolejce ostrowski Sokół zmierzył się z AZS AGH Alstom Kraków. Gospodarze pokonali wysoko OKK 121:71.