Pierwsza przegrana Sokoła (tabela)

Dodano: 22 października 2014 09:12, Autor: OKK Sokół, red. Anna Kornet

Słaba skuteczność zadecydowała o przegranej Sokoła w Skierniewicach 82:74.
Po dwóch wygranych ligowych meczach nadeszła przegrana - w III kolejce drużyna Sokoła musiała przełknąć gorycz porażki. Ostrowscy koszykarze spodziewali się w Skierniewicach trudnego meczu. Gospodarze do tej pory ponieśli dwie ligowe porażki, jednak do obu doszło na wyjeździe. Na własnym parkiecie drużyna ze Skierniewic potrafi wysoko postawić poprzeczkę każdej drużynie.

Początek meczu był bardzo obiecujący. Już po niespełna 3 minutach Sokół uzyskał 7 punktów przewagi (2:9), jednak rywale wykorzystując błędy drużyny z Ostrowi, po kolejnych 3 minutach zniwelowali swoją stratę do jednego punktu (11:12). Pod koniec ponownie lepszy był Sokół - wygrywając tę kwartę 7 punktami (18:25).

Druga kwarta była najbardziej wyrównana. Na początku zawodnicy Sokoła mieli spory zastój, przez prawie 4 minuty nie zdobyli żadnego punktu, jednak potem znów zaczęli walczyć o punkty. W 5 minucie rywale uzyskali punkt przewagi, jednak do końca kwarty prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkukrotnie. Do przerwy wygrywaliśmy 41:43.

Na początku trzeciej kwarty Sokół zwiększył swoją przewagę do 6 punktów i utrzymywał ją do połowy kwarty (48:54). Do tej pory dobrze prezentował się duet Wojtyński/Barszcz, potem jednak ostrowscy zawodnicy popełnili kilka strat, błędów kroków, złych podań i wyraźnie zatracili skuteczność. Dla odmiany gospodarzom zaczęło wpadać. Jak się potem okazało, te 5 minut to był przełomowy moment meczu. Do końca kwarty skierniewiczanie zdobyli 15 punktów, my zaledwie 1 i po trzech kwartach gospodarze prowadzili 63:55.

W pierwszych minutach czwartej kwarty, żadna ze stron nie potrafiła wyraźnie zwiększyć/zmniejszyć swojej przewagi. Po zdobyciu kilku punktów przez jedną drużynę, druga odpowiadała tym samym. Gospodarze starali się utrzymać bezpieczną przewagę z początku kwarty, z kolei Sokół ambitnie dążył do wygrania meczu. Niestety, to nie był dzień dotychczas najskuteczniejszego w naszym zespole Michała Wojtyńskiego, który wziął ciężar odrabiania strat na swoje barki. Ważne rzuty tym razem nie wpadały do kosza, a w całym meczu Michał trafił jedynie 7 na 28 rzutów, co w sumie dało tylko 25% skuteczność. Skuteczniej zagrał Piotrek Barszcz trafiając 6 z 14 rzutów (42,9%), w tym 4 razy za 3pkt. Sokół walczył do końca. Na niespełna 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem - po celnej trójce Bartosza Grudzińskiego do odrobienia pozostały Sokołom już tylko 4 punkty (76:72). Czasu jednak było coraz mniej. Ostrowscy zawodnicy popełniali faule taktyczne, by mieć czas na odrobienie strat. Niestety, gospodarze trafiali osobiste i nie pozwolili na odebranie sobie zwycięstwa. Ostatecznie Sokół przegrał to spotkanie 82:74.

Ogólnie cały mecz był wyrównany, z niewielką przewagą ostrowskiego zespołu, a o końcowym wyniku zadecydowały pojedyncze błędy i lepsza skuteczność rzutowa - zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Oba zespoły popełniły podobną ilość strat, jednak gospodarze lepiej z tego skorzystali, bo zdobyli po stratach 18 punktów, drużyna z Ostrowi tylko 4.

Tak jak i w ubiegłym sezonie, obręcze w tamtejszej hali zupełnie nie pasowały Sokołom - wymuszały inny sposób rzucania i to był podstawowy atut gospodarzy. W ubiegłym sezonie większość czołowych zespołów miała tam problemy z wygraną.

Mimo oddania większej ilości rzutów, trafialiśmy ze słabszą skutecznością z gry: Skierniewice 30/70 - 42,9% ; Sokół 27/75 - 36%. Jeszcze gorzej jednak było z osobistymi: Skierniewice 17/20 - 85%; Sokół 11/20 - 55%. Jak widać, nawet skuteczniej wykonywane osobiste mogłyby przynieść Sokołom zwycięstwo.
Przegrana jednak stała się faktem, ale z pewnością można stwierdzić, że rywal był w zasięgu ostrowskiej drużyny. Przez prawie 23 minuty Sokół był na prowadzeniu, gospodarze wygrywali tylko przez 15 minut - w tym całą ostatnią odsłonę. Słabo zagrane 5 minut trzeciej kwarty przesądziło o przegranej Sokoła. Zawodnicy ostrowskiej drużyny za szybko próbowali oddawać rzuty, brakowało im koncentracji. Na tym etapie meczu potrzeba było przede wszystkim spokoju i tego w końcówce zabrakło. Po tej przegranej Sokół z pozycji lidera spadł na 3 miejsce w tabeli rozgrywek II ligi grupy B.

W tym meczu najlepszymi strzelcami Sokoła byli: Michał Wojtyński - 19 pkt, Piotr Barszcz 18 pkt, double-double osiągnął Przemysław Jaworski - 10pkt, 12 zb, a bliski triple-double był Bartosz Grudziński 10 pkt, 12 zb, 9 asyst.

MKS Skierniewice - SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 82:74
(18:25) (23:18) (22:12) (19:19)

Za tydzień kolejny mecz wyjazdowy Sokoła. Tym razem ostrowska drużyna zmierzy się z KS Księżak Łowicz.

Tabela: PZKosz

Apin wskakuje na pierwsze miejsce (wyniki, tabela)

21 października 2014, MOSiR, red. Sylwia Ratyńska

Amatorzy są aktualnie po ósmej kolejce rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Na pierwszym miejscu, z 24 punktami, uplasował się Apin.

Puchar Polski: KS CK Troszyn vs. Ostrovia

21 października 2014, Tomasz Krupa

Już jutro naszych piłkarzy czeka kolejna przygoda w Pucharze Polski.

Druga kolejka Ligi Siatkówki (zdjęcia)

20 października 2014, Anna Kornet

W niedzielę fani siatkówki mieli okazję ponownie obejrzeć zmagania okolicznych drużyn.