Biegiem uczcili Święto 3 Maja (zdjęcia)

Dodano: 5 maja 2015 11:58, Autor: Anna Augustyniak

Już po raz czwarty w Ostrowi odbyły się Biegi Trzeciomajowe pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie na terenie koło Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji licznie zebrali się zawodnicy oraz kibicujący im rodzice i przyjaciele. W zawodach wystartowało 163 miłośników biegania, którzy zażarcie rywalizowali o najlepsze miejsca.

Imprezę rozpoczęły biegi: przedszkolaków i integracyjny. Później zmierzyli się ze sobą biegacze w kategoriach szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i OPEN.

W kategorii przedszkola miejskie wśród dziewczynek najszybsza była Aleksandra Kuczyńska (MP nr 2). Jako druga do mety dobiegła Aleksandra Dmochowska (MP nr 1). Trzecie miejsce na podium zajęła Julia Brzostek.

Z kolei wśród chłopców najlepiej pobiegł Maksymilian Obuchowski (MP nr 1). Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Skrzyński (MP nr 2), a na trzecim - Ksawery Sołowiński (MP nr 1).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się mali zawodnicy z Miejskiego Przedszkola nr 2. Na drugim miejscu znalazło się Miejskie Przedszkole nr 1. Trzecie miejsce na podium zajęło Miejskie Przedszkole nr 3.

Wśród zawodniczek ze szkół podstawowych najwyższe miejsce na podium zajęła Julia Krupa (SP nr 1). Tuż za nią do mety dobiegła Aleksandra Owsiewska (SP nr 3). Brązowy medal wywalczyła Roksana Zając (SP nr 1).

W kategorii szkoły podstawowe chłopcy pierwsze miejsce zajął Dawid Likwiarz (SP nr 3). Srebrny medal zdobył Karol Popławski (SP nr 3). Jako trzeci do mety dobiegł Maciej Piotrak (SP nr 1).

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych miejsce pierwsze zajęła Szkoła Podstawowa nr 1. Niewiele gorsi byli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Trzecie miejsce na podium zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2.

W rywalizacji dziewcząt ze szkół gimnazjalnych najlepsza była Emilia Jasińska (GP nr 2). Srebro zdobyła Anna Szulborska (GP nr 1). Tuż za nią na podium znalazła się Weronika Spinek (GP nr 1).

Z kolei wśród chłopców ze szkół gimnazjalnych pierwszy do mety dobiegł Mateusz Świerżewski (GP nr 2). Tuż za nim znalazł się Adam Dębiński (GP nr 1). Na trzecim miejscu stanął Jakub Wróbel.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum Publicznego nr 1. Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum Publiczne nr 2. Miejsce trzecie zajęło Gimnazjum Publiczne nr 4.

W kategorii OPEN mężczyźni najlepszy był Kacper Rzuczkowski. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Nowak, a tuż za nim do mety dobiegł Daniel Juniewicz.

Wśród kobiet w kategorii OPEN najwyższe miejsce na podium zajęła Kinga Pazik. Drugie miejsce wywalczyła Sylwia Antoniak, a trzecie - Renata Ogonowska.

Najlepszych zawodników i szkoły nagrodzono pucharami i medalami.

IV Ostrowski Biegi Trzeciomajowe odbyły się 3 maja. Celem imprezy było uczczenie 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Biegi zostały zorganizowane przez MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej oraz LKS Ostrowiankę.

Gala "Majówka z Bezwiankiem" za nami (zdjęcia, wideo)