Sokół wygrał z KK Warszawą

Dodano: 13 października 2015 09:25, Autor: OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

W drugim ligowym meczu Sokół pokonał na wyjeździe zespół KK Warszawa 73:60.
Była to już druga konfrontacja między tymi zespołami, które wcześniej rywalizowały ze sobą w Warszawie w przedsezonowym turnieju PRAGA CUP 2015. Wówczas również lepsza okazała się nasza drużyna wygrywając 86:66.

Początek ligowego spotkania należał do Sokoła, który zdobył pierwsze 8 punktów. W dalszej części mecz się wyrównał, ale cały czas utrzymywała się niewielka przewaga naszej drużyna. W końcówce kwarty padało mało koszy, jednak dzięki celnym rzutom osobistym gospodarze uzyskali prowadzenie 17:16. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Druga kwarta należała do Sokoła, który wygrał ją 10 punktami. Kilka celnych trójek i skuteczne rzuty wolne dały nam prowadzenie 30:39.

Po przerwie drużyna z Warszawy zaczęła lepiej grać, doprowadzając do stanu 38:39. W tym czasie zawodnicy Sokoła 5 razy spudłowali i popełnili 3 straty. Pierwsze punkty po czterech minutach gry zdobył Piotr Barszcz. To odblokowało ostrowski zespół i od tej chwili zespoły ponownie trafiały "kosz za kosz". Przewaga Sokoła utrzymywała się w granicach 1-4 pkt. Ostatnie 3 minuty to znowu lepsza gra zawodników z Ostrowi. Od stanu 44:46 zdobyliśmy 11 punktów, a straciliśmy tylko dwa i przed ostatnią kwartą wygrywaliśmy 57:46.

W ostatniej części gry gospodarze próbowali odrabiać stratę. Przegrywali 51:62, ale zniwelowali ją do stanu 58:62. Początkowo Sokół grał na utrzymanie uzyskanej wcześniej przewagi, ale gdy gospodarze niebezpiecznie zbliżyli się punktowo, nasi zawodnicy dali z siebie wszystko.

Mecz zakończył się wygraną Sokoła 73:60, a najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu okazał się zdobywca 22 pkt Piotr Barszcz (5x3pkt). Po raz kolejny pokazaliśmy siłę na deskach. Zebraliśmy więcej piłek - Sokół 47 zbiórek, KK Warszawa 31 i aż 10 razy zablokowaliśmy rzuty rywali. Statystycznie odsetek rzutów też mieliśmy lepszy, jednak 30% nas nie satysfakcjonuje i oczekujemy od siebie znacznie więcej. Liczymy, że w dalszych meczach ten element zdecydowanie poprawimy.

Ciekawostką w tym meczu był fakt, że w składach obu zespołów wystąpiło w sumie 3 reprezentantów Polski z ostatnich Mistrzostw Świata w Moskwie w koszykówce 3×3 - Przemysław Lewandowski z KK Warszawa oraz Michał Wojtyński i Piotr Barszcz z Sokoła.

KK Warszawa - SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 60:73
(17:16) (13:23) (16:18) (14:16)
Sokół - punkty: Barszcz 22 pkt., Koźluk 12 pkt., Wojtyński 12 pkt., Zapert 12 pkt., Jaworski 6 pkt., Grudziński 4 pkt., Niedbalski 3 pkt., Skarpetowski 2 pkt., Grabowski 0 pkt.

Źródło zdj. live.fibaeurope.com

Źródło zdj. PZKosz

Już w przyszłym tygodniu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się casting do nowo powstającej grupy cheerleaderek.

Rozpoczęli sezon od przegranej

5 października 2015, Anna Augustyniak

W niedzielę Sokół rozegrał swój pierwszy ligowy mecz koszykówki w sezonie 2015/2016.

Sokół przygotowuje się do sezonu (zdjęcie)