Sztafetowe Biegi Przełajowe na nadbużańskim łęgu (zdjęcia)

Dodano: 3 kwietnia 2016 10:13, Autor: Hanna Chromińska

Mimo niesprzyjającej pogody 330 uczniów za szkół w powiecie ostrowskim dało z siebie wszystko na trasie Sztafetowych Biegach Przełajowych rozegranych w Zawistach Nadbużnych k/Małkini Górnej.
Sztafetowe Biegi Przełajowe zostały przeprowadzone w ramach XVII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkól Ponadgimnazjalnych 201/2016 oraz XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2015/2016.

Do zawodów przystąpiły dziesięcioosobowe zespoły z siedmiu szkół podstawowych, siedmiu gimnazjów i pięciu szkół średnich. Dla uczniów ze szkół średnich przygotowano trasę długości 1 km, pozostali biegacze mieli do pokonania po 800 m.

Pogoda w dniu zawodów kojarzyła się bardziej z chłodnym przedwiośniem niż ciepłą wiosną, ale ciepłe słowa, którymi przywitały uczestników biegów p. Bożena Kordek - Wójt Gminy Małkinia Górna i p. Agata Rostkowska, zarządzona przez trenerów rozgrzewka oraz duch sportowej rywalizacji szybko podgrzały atmosferę.

Pierwsi wyruszyli na trasę uczniowie ze szkół średnich (40 dziewcząt i 50 chłopców), następnie rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych (60 dziewcząt i 70 chłopców) i gimnazjalnych (60 dziewcząt i 50 chłopców).

Najszybciej ukończyli bieg uczniowie szkól średnich, najgłośniej dopingowali biegaczy uczniowie szkół podstawowych, najostrzej rywalizowali ze sobą gimnazjaliści.

Wyniki Sztafetowych Biegów Przełajowych przedstawiają się następująco:
W kategorii szkoły średnie - dziewczęta zwyciężyła sztafeta z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Maz.; kolejne miejsca zajęły sztafety z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Maz., Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w w Ostrowi Maz. i Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.

W kategorii szkoły średnie - chłopcy zwyciężyła sztafeta z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Maz.; kolejne miejsca zajęły sztafety z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Maz., Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Maz. i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.

W kategorii szkoły podstawowe - dziewczęta zwyciężyła sztafeta z SP w Zarębach Kościelnych, kolejne miejsca zajęły sztafety z Nura, SP 2 w Małkini Górnej, Andrzejewa, Prostyni i Kiełczewa.

W kategorii szkoły podstawowe - chłopcy zwyciężyła sztafeta z SP 2 w Małkini Górnej; kolejne miejsca zajęły sztafety z Nura, Zarąb Kościelnych, Andrzejewa, Prostyni, SP 1 w Małkini Górnej i Kiełczewa.

W kategorii gimnazja - dziewczęta zwyciężyła sztafeta z PG 2 w Małkini Górnej; kolejne miejsca zajęły sztafety z Jasienicy, Andrzejewa, Zarąb Kościelnych, Nura i Wąsewa.

W kategorii gimnazja - chłopcy zwyciężyła sztafeta z Andrzejewa, kolejne miejsca zajęły sztafety z Zarąb Kościelnych, PG 2 w Małkini Górnej, Prostyni i Wąsewa.

Wręczając dyplomy i medale p. Wójt pogratulowała zawodnikom sportowej walki w duchu fair play i podziękowała trenerom za trud włożony w przygotowanie sztafet do zawodów.

Uczniowie Ekonomika na rekolekcjach wielkopostnych (zdjęcia)

3 kwietnia 2016, ZS nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej (Ewa Stańczuk), red. Anna Augustyniak

Rekolekcje dla uczniów szkół średnich poprowadził ks. Adam Ulatowski.