Bokserzy UOLKA z medalami Mistrzostw Polski Juniorów (zdjęcia)

Dodano: 8 kwietnia 2016 10:55, Autor: UOLKA Ostrów Maz.,red. MK

Ostrowski klub UOLKA reprezentowało dwóch zawodników: Orzech Marcin w wadze 69 kg i Białach Mateusz w wadze 91 kg.
W dniach 30.03 - 03.04.2016 r. odbyły się w Krakowie XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów.  Wzięło  w nich udział 139 zawodników z 77 klubów reprezentujących  15 Okręgowe Związki Bokserskie. Ostrowski klub UOLKA reprezentowało dwóch zawodników: Orzech Marcin w wadze 69 kg i Białach Mateusz w wadze 91 kg.

W walkach eliminacyjnych Orzech Marcin wygrał swoją walkę z Otworowskim Tomaszem z KS Garda Gierałtowice jednogłośnie na punkty. Natomiast Mateusz swoją walkę eliminacyjną zakończył w imponującym stylu wygrywając w 1 rundzie przez TKO z Murawskim Dawidem z SKB Czarni Słupsk.

W ćwierćfinałach (walka o medal brązowy) nasi zawodnicy trafili na ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Polski. Marcin na srebrnego medalistę Polski Tobera Mikołaj WKS Sokół Piła a Mateusz na mistrza Polski Wardyn Patryk UKS Boxing Team Chojnice z którymi wygrali jednogłośnie na pkt.

Walkę półfinałową (o srebrny medal) Marcin Orzech wygrał z Gomulskim Dawidem z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski, natomiast Mateusz Białach swoją walkę o srebrny medal zmuszony został oddać walkowerem przez doznaną kontuzję. Podczas walki eliminacyjnej doznał złamania dłoni. Szkoda, bo srebro było w zasięgu jego ręki.

Także w finałach wystąpił jeden z naszych zawodników - Marcin Orzech. Trafił on na bardzo utytułowanego zawodnika z CWZS Zawisza Bydgoszcz Eryka Apresyan, mającego na swym koncie brązowy medal Mistrzostw Świata, Vice-Mistrzostwo Europy i trzy tytuły Mistrza Polski.

Mimo to nasz Orzi przystąpił bardzo zmotywowany do tej walki i nie uległ presji tytułów przeciwnika. Na przebiegu całej walki był to bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, godny finału Mistrzostw Polski. W walce tej to Apresyan miał naprawdę ciężki ,,orzech" do zgryzienia, gdzie momentami przegrywał i zmuszony był do obrony.

Ostatecznie zdaniem sędziów minimalnie na punkty walkę tę przegrał Marcin Orzech. Mimo to, zdaniem wielu obserwatorów pokazał, że drzemie w nim naprawdę duży potencjał który poprzeć trzeba pracą i treningiem a sukcesy przyjdą same.

Występ naszych zawodników uważam za bardzo udany i mogę być dumny ze swoich podopiecznych. W walkach swoich pokazali waleczne serce, charakter i dobry boks, stojący na wysokim poziomie. Niewątpliwie był to najlepszy, jak na razie występ naszych zawodników w zawodach rangi Mistrzostw Polski. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 9 miejsce na 77 klubów startujących w Mistrzostwach i 12 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Ze sportowym pozdrowieniem trener Pecura Waldemar.

Kickboxing dla dzieci - pierwsze zajęcia już za nami! (zdjęcia)