Sukces zawodnika PUKS Orka (zdjęcia)

Dodano: 21 czerwca 2016 07:38, Autor: PUKS Orka, red. MK

Zawodnik PUKS Orka Bartosz Wrzosek uplasował się tuż za podium wśród najlepszych dwunastoletnich grzbiecistów w Polsce.
W sobotę 11.06.2016, na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, odbył się Wielki Finał ogólnopolskich zawodów pływackich "Od młodzika do olimpijczyka".

Do finału zostało zakwalifikowanych po 16 zawodników w każdej konkurencji, wyłonionych z pięciu zawodów eliminacyjnych (decydowała suma punktów FINA ze wszystkich zawodów eliminacyjnych), które odbywały się na basenach 25-cio i 50-cio metrowych od października 2015 do maja 2016 roku.

W eliminacjach przewinęło się ponad 1000 młodych pływaków z ponad 100 klubów z całej Polski. Jednym z finalistów był zawodnik ostrowskiego klubu PUKS Orka Bartosz Wrzosek, który w konkurencji 100 m. stylem grzbietowym zajął wysoką czwartą lokatę, a wyścig na 100 m. stylem dowolnym ukończył z dziewiątym czasem w swojej kategorii wiekowej.

Starty na obiekcie olimpijskim były dla Bartka nie lada wyzwaniem, gdyż na co dzień trenuje na 25-ciometrowej pływalni. Mimo tego udało mu się poprawić swoje rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach.

źródło zdj. PUKS Orka

W czwartkowe popołudnie Klub Dyskusyjny działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz kolejny zaprasza miłośników lokalnej historii na spacer po dawnej Ostrowi.

Zawody Jam Basket (zdjęcia)

20 czerwca 2016, Agnieszka Suska

Tegorocznym Dniom Ostrowi towarzyszyły V Otwarte Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w Koszykówce 3x3.

Tenisowy Turniej Kobiet (zdjęcia)

17 czerwca 2016, Anna Augustyniak

W weekend, jak co tydzień, odbył się turniej tenisowy. Tym razem jednak rywalizowały ze sobą panie.