Spotkania w ramach bezpiecznych ferii (zdjęcia)

Dodano: 17 lutego 2017 07:49, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowscy policjanci prowadzili spotkania z dziećmi biorącymi udział w zajęciach zorganizowanych przez MOSiR, Miejską Bibliotekę Publiczną i miejską świetlicę.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dzieci odwiedził sierż. Sylwester Wyrzykowski wraz z Andim. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się na temat służby Andiego a także o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z bezpańskimi psami. Andi zaprezentował swoje umiejętności, które nabył podczas niedawno odbytego szkolenia.
REKLAMA


Następne spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pierwsza część dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewa Dmochowska omówiła z dziećmi, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego należy używać odblaski gdy na zewnątrz panuje zmrok. W spotkaniu uczestniczył również Andi wraz z sierż. Sylwestrem Wyrzykowskim. Andi posłusznie wykonywał wszystkie polecenia za co nagradzany był smakołykami również przez dzieci. Ponadto podczas wizyty policjanci czytali książki na temat bezpieczeństwa pt. "Na ulicy" oraz zadawali zagadki, na które dzieci doskonale znały odpowiedzi. Rozmawiano również z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw a także przy korzystaniu z internetu. Na zakończenie spotkania Andi otrzymał medal a funkcjonariusze podziękowanie za spotkanie.

Ostatnie spotkanie przeprowadzono z dziećmi z miejskiej świetlicy. Dzieci dowiedziały się zadaniach Andiego podczas służby oraz mogły same nagrodzić smakołykiem za dobrze wykonane zadanie.

Przed rozpoczęciem ferii spotkania na temat bezpieczeństwa przeprowadził również funkcjonariusz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż Marcin Jeliński w Zespołach Szkół nr 2 i 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Szkole Podstawowej w Brudkach Starych.


Zobacz również

Ferie na sportowo w ZSP nr 1 (zdjęcia)

16 lutego 2017, Anna Augustyniak

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w ostrowskiej Dwójce prawie codziennie odbywają się zajęcia sportowe.

Harcerskie ferie w Jedynce (zdjęcia)

16 lutego 2017, SP nr 1, drużynowa phm Grażyna Duda, red. MK

14 lutego w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się nietypowe zajęcia.

Czytelnicy pytają: łamanie regulaminu porządku w Spółdzielni "Nasz Dom"

15 lutego 2017, Anna Augustyniak

Co zrobić, gdy Twój sąsiad hałasuje w nocy? Z takim problemem spotkała się jedna z czytelniczek OPI.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI OSOBOWE PAWEŁ LASOŃ

07-300 Ostrów Mazowiecka

Szeroki zakres usług przewozowych! Samochód 8+1 !

PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXI SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

VAN / BUS TAXI / PRZEWÓZ OSÓB / KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

Salon Kosmetyczny Chance

ul. Widnichowska 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nasz salon to JAKOŚĆ, DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]