Miejscy radni podjęli uchwałę dotycząca RIT

Dodano: 17 lutego 2017 10:57, Autor: UM Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

W czwartkowe popołudnie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.
XXXI sesja Rady Miasta, która odbyła się 16 lutego, poświęcona była podjęciu uchwały ws. zmian w Planie Inwestycyjnym Miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego. Zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym spowodowane było koniecznością dostosowania wpisanych nowych zadań do uwag Urzędu Marszałkowskiego. Zmiany w niewielkim stopniu dotyczyły części Planu, obejmującego zadania wpisane przez Miasto Ostrów Mazowiecka. W zgłoszonym przez Miasto projekcie "Ostrowski Pomost Drogowy", obejmującym remont ciągu drogowego ulic Bolesława Prusa i Lubiejewskiej, doprecyzowano zapis dotyczący montażu finansowego. Ponieważ obejmuje on drogi o dwóch różnych numerach, jedna część tj. odcinek ulicy Lubiejewska został przeniesiony do kosztów niekwalifikowanych projektu.
REKLAMA


Jak poinformował obecnych na sesji zastępca burmistrza Zbigniew Chrupek, wpisanie powyższego projektu do RIT, jest tylko jedną z opcji na dofinansowanie tej inwestycji. Wniosek o jego dofinansowanie został złożony również w ramach programu współpracy transgranicznej "Polska-Białoruś- Ukraina".

Regionalne Inwestycje Terytorialne (RIT),= to instrument funkcjonujący w obecnej perspektywie finansowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Ma on na celu wzmocnienie poszczególnych subregionów województwa mazowieckiego poprzez realizację spójnych działań na ich terenie. Partnerami ostrołęckiego RIT są samorządy gminne i powiatowe oraz inne podmioty działające w sferze publicznej np. szpitale. Partnerstwo umożliwia ubieganie się o środki unijne na realizację zadań, które są wpisane do wspólnego Planu. Możliwość złożenia wniosku w ramach ogłaszanych konkursów przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych jest często warunkowana obecnością projektu w Planie Inwestycyjnym subregionu. Plany Inwestycyjne podlegają wstępnej ocenie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który ocenia zgodność wpisanych w Plan zadań z dokumentami programowymi RPO WM.


Zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

TIR zablokował krajową ósemkę (zdjęcia)

17 lutego 2017, KP PSP Wyszków, red. MK

Kierowca samochodu ciężarowego wpadł w poślizg, staranował barierki zabezpieczające i całkowicie zablokował przejazd drogą krajową numer 8.

Ruszają weekendowe kabarety w Kotłowni

17 lutego 2017, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Już za tydzień Teatr Scena Kotłownia zaprasza na występ kabaretu Ciach.

Zmarła Krystyna Sienkiewicz

13 lutego 2017, Anna Augustyniak

Znana polska aktorka była ostrowianką z urodzenia.

Komentarze

Dodano: 18 lutego 2017 12:56, (kolorek)

Czy Ostrowi Maz oprocz sciezek rowerowych i tym podobnych bzdur juz nic nie trzeda ?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Red Hot Chicken

ul. 11 listopada 2 lok. 46
07-300 Ostrów Mazowiecka

Najlepsze kurczaki w mieście !

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]