Magdalena Konrad wśród nauczycieli wyróżnionych przez Minister Edukacji (zdjęcia, wideo)

Dodano: 10 października 2017 12:38, Autor: Ministerstwo Edukacji Narodowej, red. A. Augustyniak

Ostrowska nauczycielka otrzymała tytuł "Nauczyciela - Wolontariusza Roku".
W poniedziałek, 9 października 2017 r. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 nauczycieli, którzy otrzymali tytuł "Nauczyciel-Wolontariusz Roku".

Zadaniem głównym konkursu było przygotowanie maksymalnie 90-sekundowego filmu dowolną techniką, w którym zaprezentowany został kandydat na "Nauczyciela-Wolontariusza Roku" oraz jego praca na rzecz propagowania idei wolontariatu. Nagranie trzeba było przesłać do Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z krótkim uzasadnieniem.

Ministerstwo Edukacji Narodowej do udziału w konkursie zaprosiło nauczycieli, którzy niosą pomoc innym, angażują się na rzecz osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego.

Konkurs Ministra Edukacji Narodowej to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ nominacji nauczycieli do konkursu dokonywali sami uczniowie. Kandydatów mogli zgłaszać także dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, rodzice, przedstawiciele organów prowadzących lub nadzorujących szkoły i placówki oświatowe, a także przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą lub placówką oświatową.
REKLAMA


W ciągu miesiąca, od dnia ogłoszenia konkursu, do MEN nadesłano blisko 250 zgłoszeń od uczniów, którzy w taki sposób chcieli wyróżnić swoich nauczycieli i podziękować za ich pracę.

Komisja konkursowa była pod wrażeniem każdej z nadesłanych prac. Skala, zasięg, pomysłowość i różnorodność działań podejmowanych przez nauczycieli zasługuje na najwyższe uznanie.

Podczas finału Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 przedstawicieli kadry pedagogicznej, którzy swoim zaangażowaniem, bezinteresownością oraz wielkim sercem codziennie pokazują swoim uczniom czym jest niesienie pomocy innym. Najlepszych 3 otrzymało również nagrody finansowe MEN.

Podczas uroczystego finału konkursu na Zamku Królewskim w Warszawie zebrani mogli bliżej poznać wszystkich wyróżnionych oraz zobaczyć, jak wiele dobra czynią wokół siebie.

Wśród nauczycieli, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie, znalazła się Magdalena Konrad, pedagog, wychowawca świetlicy i opiekun szkolnego koła wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

- Pani Magdalena jest nauczycielem, który zawsze ma czas dla swoich uczniów. Często bywa w kilku miejscach jednocześnie, nawet jeśli wydaje się to niemożliwe. Nigdy nie odmawia pomocy. Jak mówią sami uczniowie, ich nauczycielka często powtarza "Nie wiesz co robić? Czyń dobro". W opinii uczniów zasługuje na specjalnie wyróżnienie za swoją dobrowolną, bezinteresowną działalność - uzasadniło swój wybór jury.

Obejrzyj wideo z gali finałowej. Fragment dotyczący Magdaleny Konrad zaczyna się około 57:45.Źródło zdj. men.gov.pl

Zobacz również

Scena Kotłownia obsypana nagrodami aktorskimi

10 października 2017, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

W minioną sobotę zakończył się XVI Festiwal Teatralny GALIMATIAS w Teresinie, w którym Kotłownia bierze czynny udział już od trzynastu lat.

"Tydzień dla Polski" z Miejską Biblioteką Publiczną

10 października 2017, UM Ostrów Maz., red. MK

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl imprez w ramach projektu "Tydzień dla Polski".

Dzień Dawcy Szpiku w Ostrowi. Zarejestrowały się 82 osoby (zdjęcia)

2 października 2017, Anna Augustyniak

W pierwszą niedzielę października w Ostrowi obchodzono Dzień Dawcy Szpiku. Z tej okazji w Koperniczku odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Komentarze

Dodano: 10 października 2017 21:27, (rybka11)

Gratulacje!!!!

 

Dodano: 11 października 2017 14:46, (janekkos102)

piekna nauczycielka promuje nasze miasto dziekujemy

 

Dodano: 12 października 2017 22:46, (justynaska8)

Brawo Magda!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOLOGICZNY MGR AGATA KOSEWSKA

ul. Partyzantów 5/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Hipoterapia i psychoterapia, psychoterapia indywidualna oraz małżeńska, konsultacje, diagnoza, poradnictwo.

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]