O bioróżnorodności dla przyszłości (zdjęcia)

Dodano: 14 listopada 2017 08:30, Autor: GP Nr 1, red. MK

Młodzież z Gimnazjum Publicznego Nr 1 spotkała się z przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego.
Patronem myśliwych jest św. Hubert. Żył on w VII wieku na terenie obecnej Francji. Był potomkiem królewskiego rodu i od najmłodszych lat pasjonował się polowaniem na niedźwiedzie. Legenda mówi, że był bardzo zapamiętały w tropieniu i zabijaniu zwierząt, do tego wiódł hulaszcze życie. Wszystko odmieniło się po tym jak podczas jednego z polowań ukazał mu się biały jeleń z promieniującym krzyżem w porożu. Przemówił on do Huberta i nakazał mu zmienić postępowanie. Odtąd Hubert porzucił swoje stare przyzwyczajenia, zaczął wieść życie pobożne, został biskupem i misjonarzem, do końca swoich dni nauczał szacunku dla zwierząt i przyrody. Za zasługi dla chrześcijaństwa ogłoszono go świętym. Został patronem myśliwych w Polsce i w całej Europie.
REKLAMA

Tę informację można przeczytać w wydawnictwie Polskiego Związku Łowieckiego zatytułowanym "Łowiectwo - zeszyt edukacyjny dla gimnazjum". W dniu 3 listopada w Gimnazjum Publicznym Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się już po raz drugi bardzo ciekawe spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego PZŁ z młodzieżą. W trakcie prelekcji Jarosław Czekaj i Daniel Półtorak, pracownicy Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, Departamentu Organizacji i Szkoleń w bardzo interesujący sposób przybliżyli młodzieży rolę bioróżnorodności naszej rodzinnej flory i fauny w kształtowaniu stabilnych ekosystemów lasów i pól uprawnych.

Wykład o biologii wielu gatunków ssaków i ptaków wzbogacony został prezentacją multimedialną, zgromadzeni mogli także posłuchać głosów niektórych zwierząt. Poznali wybrane elementy behawioru łosia, jelenia szlachetnego (europejskiego), jelenia sika (wschodniego), daniela, sarny, dzika, lisa, kuny leśnej, kuny domowej, muflona, zająca szaraka, dzikiego królika, kaczki krzyżówki, bażanta obrożnego i kuropatwy. Usłyszeli także kilka sygnałów myśliwskich w wykonaniu Daniela Półtoraka.

Konwencja spotkania to również dyskusja i mini konkursy. Osoby wyróżniające się wiedzą i refleksem otrzymały opaski odblaskowe, które z pewnością przydadzą się w trakcie jesiennych spacerów o zmroku. Jarosław Czekaj omówił również zagrożenia ze strony zwierząt dziko żyjących: szkody w uprawach leśnych i rolnych, wypadki komunikacyjne, itp.

Ewa Grabowska i Ola Wójcik


Zobacz również

2 wypadki i 9 kolizji w weekend (zdjęcie)

14 listopada 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

Od 10 do 12 listopada ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Listopadowy Weekend". W działaniach udział wzięło w sumie 89 policjantów z ostrowskiej komendy.

Groźny wypadek w Puzdrowiźnie (zdjęcia)

12 listopada 2017, OSP Brok, red. MK

W wyniku zderzenia pasażer samochodu z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Sprawdź, co się działo w październiku! (zdjęcia)

11 listopada 2017, MK

Pytania czytelników, nowa organizacja ruchu na ulicy Podstoczysko, wypadki - zobacz, co wydarzyło się w minionym miesiącu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Sklep Chemia i Słodycze z Niemiec

ul. Mieczkowskiego 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

ZNANE MARKI ! DOBRA JAKOŚĆ ! NISKIE CENY !

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

PROPITER Piotr Skutnik

07-300 Ostrów Mazowiecka

Planujesz remont? Zamów solidnego wykonawcę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]