VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu w szachach (zdjęcia)

Dodano: 23 listopada 2018 09:10, Autor: SP Stara Ruskołęka/Arkadiusz Przeździecki, red. MK

18 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce szachiści grali w VI Otwartych Mistrzostwach Powiatu Ostrów Mazowiecka w Szachach.
Po raz pierwszy odbyły się dwa turnieje: do lat 10 i drugi turniej Open. Wystartowało 115 zawodników reprezentujących wiele klubów i miejscowości. W turnieju Open zagrało 59 szachistów. I miejsce zajął Bartosz Kotarski - UKS Kopernik Olsztyn, zdobywając 6,5 punktu ( na 7 możliwych). Wyprzedził on Sławomira Ołowskiego - Ołowskie, który został Mistrzem Powiatu Ostrowskiego, trzeci był Cezary Borowy - UKsz Hetman Warszawa. Obaj zdobyli po 6pkt. Najlepszą kobietą była Malwina Szewczyk - Akademia Szachowa Sobocińscy, która zdobyła Puchar arcymistrzyni Marty Bartel. Mistrzynią powiatu została Natalia Sudak - SP Andrzejewo. Puchar dla najlepszego zawodnika z Gminy Andrzejewo zdobył Krystian Zaremba - SP Andrzejewo.

W drugim turnieju do lat 10 wystartowało 55 szachistów. Wygrał Bartosz Trochimczuk - MUKS Stoczek 45 Białystok 6,5 pkt., drugie miejsce zajął Kacper Jaczyński - UKS TSz Zieloni Zielonka, a trzeci był Franciszek Kwaśny z Ostrołęki - obaj po 6pkt. Najlepszym zawodnikiem z powiatu ostrowskiego był Marcin Majewski - SP Andrzejewo, który zajął piąte miejsce.
Najlepsi zawodnicy z powiatu ostrowskiego w poszczególnych kategoriach: Sutkowska Aniela SP Andrzejewo była druga do lat 10
Zawistowski Szymon z Małkini zajął trzecie miejsce wśród chłopców do lat 8.

W grupie dziewcząt do lat 8 pierwsza była Maja Szymańska SP Andrzejewo, druga Kamila Świerżewska SP Stara Ruskołęka, trzecia Martyna Godlewska SP Ołdaki Polonia. W grupie do lat 13 trzeci był Mateusz Zawistowski z Małkini, a do 16 lat wśród dziewcząt trzecia - Katarzyna Wardaszka z SP Stara Ruskołęka.

Bardzo cieszy duża grupa szachistów do lat 10. Jest to efekt zajęć prowadzonych w szkołach z terenu Gminy Andrzejewo i SP nr2 w Małkini. Podczas tych zajęć najmłodsi mogą poznać zasady tej pięknej "królewskiej" gry.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody w poszczególnych grupach, pozostali drobne upominki. Sponsorami mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Gmina Andrzejewo i Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

Zbigniew Chrupek starostą ostrowskim (wideo)