Czym się sugerować przy wyborze AC?

Dodano: 6 grudnia 2018 15:05, Autor: Tipmedia, artykuł sponsorowany

Czym się sugerować przy wyborze autocasco? Odpowiedź na to pytanie powinien poznać każdy, kto jest zainteresowany kupnem AC. Żeby ułatwić sprawę, udzielamy Ci jej w niniejszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, czym się kierować przy zakupie ubezpieczenia autocasco.
Zakres ochrony

To, jaką ochronę gwarantuje autocasco, jest najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze polisy. Zakres ochrony w największym stopniu wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej - jeżeli jest szeroki, AC kosztuje więcej niż przypadku mocno ograniczonego zakresu ochrony. W zależności od Twoich potrzeb możesz kupić drogie i bogate lub tanie i ubogie ubezpieczenie autocasco. Swoją drogą, pamiętaj, że po sprzedaży auta AC nie przechodzi na kolejnego właściciela, co różni je od OC (przeczytaj, co się dzieje z OC po sprzedaży samochodu - https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/sprzedaz-samochodu-a-oc/).
REKLAMA


Zasięg terytorialny polisy

Jeżeli nie masz w zwyczaju wyjeżdżać zagranicę, możesz pominąć ten punkt. Jeśli jednak od czasu do czasu lub częściej udajesz się autem poza teren Polski, poszukuj autocasco, które obowiązuje również w innych państwach.

Wariant rozliczenia szkody

W przypadku autocasco możesz wybierać spośród dwóch sposobów likwidacji szkód - kosztorysowego i bezgotówkowego. Wariant kosztorysowy wiąże się z tym, że towarzystwo daje Ci pieniądze będące równowartością szkody, a Ty możesz je przeznaczyć na naprawę auta, choć nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz. Z kolei wariant bezgotówkowy oznacza, że naprawa zostanie przeprowadzona z inicjatywy towarzystwa ubezpieczeniowego, a Ty na końcu odbierzesz auto.

Wymagany udział własny

Udział własny w szkodzie wskazuje na kwotę, która zostanie potrącona z ewentualnego odszkodowania. Przykładowo, jeżeli udział własny ustalono na poziomie 200 zł, przy odszkodowaniu w wysokości 1000 zł kierowca otrzyma kwotę 800 zł. Wartość udziału własnego może być określona zarówno liczbą bezwzględną (np. 200 zł), jak i procentowo (np. 5% wartości odszkodowania). Wkład własny nie zawsze jest wymagany, ale jego ustanowienie pozwala na obniżenie składki ubezpieczeniowej.

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to kolejny ważny czynnik, którym należy się sugerować przy wyborze autocasco. Najlepszym, ale też najdroższym rozwiązaniem jest stała i odnawialna suma ubezpieczenia, która z jednej strony nie obniża się wraz z upływem czasu i spadkiem wartości auta, a z drugiej wraca do swojej początkowej wartości po każdej wypłaconej szkodzie. Stała i odnawialna suma ubezpieczenia daje gwarancję możliwie wysokiego odszkodowania, ale jednocześnie wiąże się z wyższa składką. Coś za coś, jak to zwykle w życiu bywa.

Cena

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać odpowiednie autocasco, trzeba uwzględnić cenę. Nie jako główny, ale jednak istotny czynnik decydujący o wyborze ubezpieczenia.
https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-ac-jak-wybrac-odpowiednie-autocasco/


Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

LOK OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kursy - szkolenia okresowe kierowców, prawo jazdy, wózki widłowe!

Kebab "Alii" COUNTRY

ul. Armii Krajowej 2B
07-300 Ostrów Mazowiecka

POWYŻEJ 30 ZŁ DOWÓZ (OSTRÓW MAZ.) + NAPÓJ GRATIS!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]