Dobry początek MKS Małkini w nowej lidze

Dodano: 16 sierpnia 2005 15:43, Autor: Ariel

Pierwszy mecz w nowej lidze okręgowej, do której zespół MKS Małkini przeniósł się od tego sezonu piłkarskiego, zakończył się wygraną 4:2.

14 sierpnia 2005 r., o godz. 17:00, małkinianie gościli na swoim stadionie drużynę „Tęczy” Stanisławów pod wodzą trenera Andrzeja Ośnik.

Bardzo zacięty i obfitujący w częste faule mecz zakończył się zwycięstwem Małkini i aż 7 żółtymi kartkami (z czego aż 5 otrzymali gospodarze).

Pierwsza połowa meczu bezwzględnie należała do MKS-u. Już w 5 minucie Sergiusz Skopek strzelił pierwszą bramkę. W dwadzieścia trzy minuty później Radosław Przesmycki podwyższył wynik na 2:0. Trzecią bramkę strzelił Grzegorz Kuropatwa w 40 minucie meczu, a w 44 na 4:0 wynik przed przerwą ustanowił Artur Żelaskiewicz.

Na przerwę piłkarze MKS Małkinia schodzili w doskonałych humorach podbudowani osiągniętym tak łatwo wysokim wynikiem. Najprawdopodobniej w szatni nastąpiło rozluźnienie bojowego ducha drużyny, które mogło skończyć się fatalnie.

W drugiej połowie meczu inicjatywę na boisku przejęli goście i w przeciągu jednej minuty strzelili aż dwa gole. O pierwszego postarał się Sylwester Florkowski (11) już w 57 minucie meczu. W kilka sekund po nim, w 58 minucie, Mirosław Ostrowski (5) po raz drugi pokonał bramkarza MKS-u Rafała Ostrowskiego.

Końcówka spotkania obfitowała w nerwowe i brutalne zagrania z obu stron. Nerwy puszczały zawodnikom, trenerom i kibicom. Jedna z ostatnich akcji meczu prawie zakończyła się bójką, w której interweniować musieli wszyscy sędziowie meczu rozdzielając zwaśnionych zawodników.

Pierwszy mecz i chrzest bojowy w nowej lidze małkinianie mają już za sobą. Czas przyniesie, czy zmiana ligi okazała się dobrą decyzją. Piłkarzom życzymy samych wygranych i jak najmniej żółtych i czerwonych kartek.

Bramki strzelali:
5 min. – Skopek Sergiusz (1:0) – MKS Małkinia
28 min. – Przesmycki Radosław (2:0) - MKS Małkinia
40 min. – Kuropatwa Grzegorz – (3:0) - MKS Małkinia
44 min. Żelaskiewicz Artur – (4:0) - MKS Małkinia
57 min. Florkowski Sylwester – (4:1) – „Tęcza” Stanisławów
58 min. Ostrowski Mirosław – (4:2) – „Tęcza” Stanisławów