34 spotkania kolędnicze w Bogutach-Piankach (zdjęcia)

Dodano: 10 stycznia 2019 08:29, Autor: Starostwo Powiatowe, red. MK

W mroźny, styczniowy wieczór do GOKiS w Bogutach - Piankach zjechali się kolędnicy z terenu gminy oraz okolicznych powiatów.
W dniu 6 stycznia br. w uroczystość Trzech Króli w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach - Piankach odbył się "Święty Wieczór" 34 - te spotkania kolędnicze, nad którymi patronat objął Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Boguty - Pianki Jędrzej Michał Drewnowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach - Piankach Roman Świerżewski. Spotkanie współfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


W mroźny, styczniowy wieczór do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach - Piankach zjechali się kolędnicy z terenu gminy oraz okolicznych powiatów, a także zaproszeni goście, wśród których przybyli: Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, Wójt Gminy Boguty - Pianki Jędrzej Michał Drewnowski wraz z Zastępcą Michałem Rutkowskim, Wójt Gminy Nur Rafał Kruszewski, Radna Rady Powiatu Eliza Drewnowska, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bogutach - Piankach ks. Stanisław Mikucki, Sekretarz Powiatu Jolanta Ugniewska, Skarbnik Powiatu Małgorzata Konrad, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju Powiatu i Oświaty Adriana Rukat.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu: Zespołu Ludowego "Laskowianki" z Laskowca Starego, Zespołu Ludowego "Nadbużanie" z Nura, Zespołu kolędniczego "Z kozą" z Wyszonki Błonie, Zespołu kolędniczego "Herody" z Bogut - Pianek, Zespół "Niezapominajka" z Zarąb Kościelnych. W klimat spotkania publiczność wprowadził Przemysław Moczulski, który wykonał kolędy na akordeonie oraz 9 - letnia Wiktoria Walska, która zagrała na skrzypcach. Anna Puciło - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogutach - Piankach wyrecytowała wiersz pt. "Herody" Sławomira Szewczyka. Liczną grupę wykonawców stanowiły zespoły szkolne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogutach - Piankach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawistach - Dworakach. Uroczystość uświetniły także dzieci i Śnieżynki z Tymianek - Buci "Z Gwiazdą" oraz Pan Jacek Nowak "Z szopką" z Wąsosza.

Jak co roku najwięcej emocji i jednocześnie radości wśród starszej i młodszej publiczności budziły diabły, koza i "śmierć", którzy płatali widzom zabawne figle. Na zakończenie Wieczoru wszyscy wykonawcy oraz publiczność wspólnie odśpiewali na scenie kolędę "Bóg się rodzi".


Zobacz również

Poszukiwania Radosława Zalewskiego trwają. Policja apeluje o kontakt

10 stycznia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

19-latek do chwili obecnej nie wrócił do domu, nie skontaktował się również z rodziną.

Komedia o trzech emerytkach w Kotłowni

10 stycznia 2019, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Teatr Scena Kotłownia zaprasza na spektakl "Furie".

Klub Kolorowej Nitki świętował 10-lecie (zdjęcia, wideo)

9 stycznia 2019, Miłosz Magrzyk

Z tej okazji wiele osób składało paniom życzenia.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

AGROPOL HURTOWNIA OGRODNICZA

ul. Brokowska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odbuduj swój ogród razem z nami !

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Centrum dociepleń CAPAROL

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

PROFESJONALNA CHEMIA BUDOWLANA !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]