W Ostrowi Mazowieckiej po raz drugi liczyli ptaki (zdjęcia)

Dodano: 31 stycznia 2019 09:02, Autor: Paweł Cieśluk, red. MK

Akcja Zimowego Ptakoliczenia odbywa się w ostatni weekend stycznia w całej Polsce i polega na obserwacji i liczeniu ptaków spędzających zimę w bliskim towarzystwie człowieka.
Ostrowskie Stowarzyszenie Ludzie z Pasją, we współpracy z Miastem Ostrów Mazowiecka i Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, po raz drugi wzięło udział w akcji zimowego liczenia ptaków w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


W tym roku, mimo mroźnej aury, impreza edukacyjna zgromadziła 13 uczestników. Trasa spaceru ornitologicznego wiodła przez osiedla bloków, domów jednorodzinnych, aż na polne obrzeża miasta. Zima to dobry czas na obserwacje ptaków w mieście - tu jest więcej pokarmu. Tego dnia udało się zaobserwować 18 gatunków ptaków, spośród których najliczniej reprezentowane były: kawka (103 osobniki), trznadel (87 osobników) oraz gawron i czyż (po 81 osobników). Podobnie jak w roku ubiegłym opiekę merytoryczną podczas wycieczki zapewniło dwóch ornitologów - Paweł Cieśluk i Rafał Wyszyński. Nie zabrakło również honorowego gościa, burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka - Jerzego Bauera. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom lornetki, do dyspozycji mieli także lunetę. Na koniec wycieczki uczestnicy rozgrzewali się przy ognisku, na którym również nie zabrakło pieczonych kiełbasek.

Akcja Zimowego Ptakoliczenia odbywa się w ostatni weekend stycznia w całej Polsce i polega na obserwacji i liczeniu ptaków spędzających zimę w bliskim towarzystwie człowieka. Krajowym koordynatorem Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które na podstawie wyników obserwacji przygotowuje zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze. Więcej informacji o akcji znaleźć można pod linkiem:https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/

Poniżej fotorelacja z ostrowskiego ptakoliczenia, które odbyło się 26 stycznia 2019 r.


Zobacz również

Spotkania ostrowskich pacjentów onkologicznych

30 stycznia 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Ostrowski Klub Pacjentów Onkologicznych zaprasza na spotkania osoby zmagające się z chorobą nowotworową.

Czytelnicy pytają: czy mała Jedynka jest bezpieczna dla dzieci?

29 stycznia 2019, MK

Jedna z naszych czytelniczek zastanawia się, jak długo dzieci będą musiały chodzić do "tymczasowego" budynku, który działa już ponad 20 lat.

Wypadek na Duboisa. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

25 stycznia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Młody kierowca Seata doprowadził do zderzenia z Nissanem, gdy chciał uniknąć kolizji z BMW, które wtargnęło na jezdnię z drogi podporządkowanej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

DIETA Z PODLASIA Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

ZMIEŃ DIETĘ NA LEPSZĄ! ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]