Miasto przekaże teren pod budowę nowej komendy policji

Dodano: 15 marca 2019 08:22, Autor: Miłosz Magrzyk

Inwestycja może kosztować nawet 30 mln złotych.
Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 7 marca, burmistrz Jerzy Bauer przedstawił radnym projekt, którego realizacja niewątpliwie może przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Chodzi o budowę nowej komendy policji w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMAŚrodki finansowe na budowę nowych komend zabezpiecza komenda główna policji. KGP zagwarantowała środki na budowę nowej komendy powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej. Jest 1 warunek - samorząd musi zabezpieczyć nieruchomość pod budowę nowej siedziby ostrowskich policjantów.

Miasto zamierza przekazać na ten cel teren znajdujący się przy ulicy Broniewskiego. Wielkość tego terenu to ponad 1 ha. To właśnie tam ma powstać nowy budynek wraz z parkingami.

I zastępca komendanta wojewódzkiego w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, na dorocznym podsumowaniu działalności ostrowskiej komendy, powiedział, że wielkość takich inwestycji waha się w granicach 20-30 mln złotych.

Podczas sesji burmistrz oznajmił, że od lat problem stanowią warunki, w jakich pracują ostrowscy policjanci. Chodzi m.in. o usytuowanie budynku komendy, jego kształt, stan, a także kwestie związane z parkingami i podjazdami.

Nowa inwestycja to przede wszystkim poprawa warunków pracy policjantów, a co za tym idzie, możliwy wzrost efektywności ich działań. W planach budowy jest również strzelnica, jednak nie wiadomo, czy realizacja tego zadania będzie możliwa.

Statystyki prowadzone w systemie krajowym i wojewódzkim sytuują KPP w Ostrowi Mazowieckiej, we wszystkich podstawowych wymiarach bezpieczeństwa, na 2. miejscu w całym garnizonie mazowieckim.

Gdy policjanci przeniosą się do nowej siedziby, to nieruchomość u zbiegu ulic Chopina i Piłata ma przejść pod zarząd miasta.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka wszyscy radni byli zgodni i wsparli działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu na rzecz budowy nowej siedziby policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Ostatnie godziny głosowania na ostrowską lalkę

15 marca 2019, SP nr 1, red. MK

W konkursie UNICEF Ostrów Mazowiecką reprezentuje laleczka Pola.

Kino historyczne już w poniedziałek (wideo)

14 marca 2019, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, red. MK

Tym razem organizatorzy zapraszają na film pt. "Azyl".

Od 1 kwietna znów będzie można jeździć skuterem

14 marca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Program, do którego przystąpiło Miasto Ostrów Mazowiecka i kilka gmin z terenu powiatu powraca również w tym roku.

Komentarze

Add comment

Dodano: 15 marca 2019 09:44, Y (project88)

Strzelnica w Ostrowi. Od lat wyczekiwana inwestycja

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Agencja Interaktywna NEO180

ul. Broniewskiego 2/3
07-300 Ostrów Mazowiecka

Strony www, logo, marketing internetowy - wszystko w jednym miejscu!

D.P.Color - Vip Koszulka

ul. Warszawska 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]