"Od euforii do rozpaczy" - wykład Michała Borkowskiego (zdjęcia)

Dodano: 1 maja 2019 07:54, Autor: Miłosz Magrzyk

Michał Borkowski to praktykujący psycholog i psychoterapeuta.
Michał Borkowski kolejny raz odwiedził studentów UTW. Na uniwersytecie gościł już w zeszłym roku w grudniu. Wtedy mówił m.in. o szczęściu. Na wczorajszym wykładzie opowiadał o emocjach.

REKLAMAMichał Borkowski 7 lat spędził w zakonie. Po upływie tego czasu podjął decyzję o opuszczeniu zgromadzenia. Teraz, jak sam twierdzi, jego najważniejszą misją jest bycie mężem i ojcem. W życiu zawodowym bardzo często pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Prowadzi bloga, na którym dzieli się z czytelnikami refleksjami dotyczącymi odpowiedzialnego ojcostwa. Jest autorem wielu publikacji z zakresu psychologii.

Emocje definiują nas jako ludzi. To głęboki, pierwotny sposób reagowania na rzeczywistość. Emocje są w pewnym stopniu wyznacznikiem naszego życia.

- Trzeba pamiętać, żeby oddzielić emocje od zachowania i wziąć za swoje emocje odpowiedzialność - mówił podczas wykładu zaproszony gość.

Wiele osób ma tendencję do skrajnego wartościowania i opisywania emocji jako "dobrych" lub "złych". Za emocje "dobre" uznajemy np.: radość, entuzjazm, zadowolenie, zachwyt; za emocje "złe" np.: strach, złość, smutek, cierpienie. Emocje jednak nie powinny być wartościowane i oceniane, lecz co najwyżej definiowane jako przyjemne lub nieprzyjemne.

Psycholog mówił, jak ważne jest to, aby dać upust swoim emocjom i umieć je wyrażać. Przeszedł też do tematu żałoby i umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Mówił, jakie emocje targają nami w trudnych chwilach i co zrobić, aby sobie z nimi poradzić.

Na wykładzie nie zabrakło również wielu ćwiczeń, w których wzięli udział studenci. Było przy tym pełno śmiechu i zabawy.
Zobacz również

3 Maja parking przy kościele będzie zamknięty

1 maja 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Na czas obchodów Święta Narodowego 3 Maja parking przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP będzie zamknięty.

Rozpoznaj rośliny i wygraj nagrody!

30 kwietnia 2019, ZS CKR Stare Lubiejewo, red, MK

Zapraszamy do udziału w wiosennym konkursie internetowym "Rozpoznaj rośliny".

W majówkę z Koroną

30 kwietnia 2019, Tomasz Krupa

W majówkę zagramy z Koroną Szydłowo.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Kilińskiego 2/41
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]