Rusza czwarta edycję Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 11 czerwca 2019 06:21, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Do rozdysponowania jest 200 000 zł.
Każdy mieszkaniec miasta ma możliwość złożyć propozycje swoich projektów wraz z załączoną listą poparcia, podpisaną przez minimum 15 osób, do 10 lipca.
REKLAMA


Podobnie jak w poprzednich edycjach, wnioski będzie można złożyć online za pośrednictwem strony internetowejhttp://www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl lub w punkcie obsługi znajdującym się w Urzędzie Miasta. Zgłoszone propozycje zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym, a do 16 września zostanie upubliczniona lista zadań zakwalifikowanych do głosowania. Głosowanie odbędzie się w dniach 30 września - 14 października. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 21 października.

Propozycje mieszkańców mogą obejmować budowę, modernizację, rozbudowę elementów miejskiej infrastruktury, np. place zabaw, siłownie zewnętrzne, skwery, parki, tworzenie elementów małej architektury, zieleń miejską itp. W ramach budżetu obywatelskiego mogą być również zrealizowane projekty zadań społecznych m.in. wydarzenia kulturalne, warsztaty, szkolenia, wystawy.

Wymagane jest, żeby projekty spełniały kryterium ogólnodostępności dla mieszkańców oraz były zgodne z przyjętą strategią i programami Miasta. Mogą być realizowane wyłącznie na terenach stanowiących własność Miasta. Projekty nie mogą generować niewspółmiernie wysokich kosztów związanych z ich utrzymaniem w kolejnych latach.

Przygotowania do złożenia wniosku warto rozpocząć od zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stroniehttp://www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl. W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości istnieje możliwość konsultacji swoich pomysłów osobiście w Urzędzie Miasta pokój nr 2, telefonicznie: 29 679 54 63, bądź za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected].

Źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

Urszula Wołosiewicz została uniewinniona

10 czerwca 2019, Miłosz Magrzyk

Na razie wyrok jest nieprawomocny.

Dni Ostrowi 2019: Utalentowane przedszkolaki wystąpiły w Jordanku (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2019, MK

Tradycyjnie ostatniego dnia obchodów Dni Ostrowi odbył się Festiwal Przedszkolaków.

Dni Ostrowi 2019: Enej rozgrzał ostrowian (zdjęcia, wideo)

9 czerwca 2019, MK

Gwiazda wieczoru przyciągnęła tłumy i dała niezapomniany występ.

Komentarze

Add comment

Dodano: 13 czerwca 2019 20:05, (gustaw)

Jeszcze jednego nie rozpoczęto realizować, a tu już kolejna edycja.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Catering Dietetyczny NA-LEKKO

07-300 Ostrów Mazowiecka

Dieta? Weź to na lekko! ;)

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]