Mistrz karate kyokushin z Singapuru w Ostrowi (zdjęcia)

Dodano: 11 czerwca 2019 08:15, Autor: OKKK, red. MK

Shihan Peter Chong to wielka postać świata karate.
28 maja 2019 roku w ostrowskim dojo odbyło się wielkie wydarzenie. Goszczący w Polsce z dwudniową wizytą legendarny karateka Peter Chong 9 Dan przeprowadził specjalny trening dla karateków z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai oraz zaproszonych gości z kliku zaprzyjaźnionych klubów. Shihan Peter Chong przyjechał do Polski w towarzystwie swojego syna Jackie Chong - 6 Dan.
REKLAMA


Shihan Peter Chong to wielka postać świata karate. W latach sześćdziesiątych XX wielu był uchi deshi legendarnego Sosai Masutatsu Oyamy, twórcy karate kyokushin. Shihan Chong przez kilka lat trenował w słynnym tokijskim dojo, które wyszkoliło wielu wspaniałych karateków. Uchi-deshi to elita wśród największych postaci karate kyokushin. Przez kolejne lata Shihan Chong rozwijał organizację Masutatsu Oyamy w Singapurze oraz w krajach Azjatyckich, gdzie zdobył wielki szacunek za swoją doskonałą technikę, otwartość i umiejętności organizacyjne. Był jednym z najważniejszych działaczy wielkiej organizacji IKO i w chwili śmierci Oyamy posiadał 7 Dan. Przez kolejne lata wspierał organizacje IKO pod przewodnictwem S.Matsui jednak różnice w poglądach na rozwój karate a w szczególności na obranie kierunku olimpijskiego i porzucenie drogi wyznaczonej przez założyciela kyokushin M.Oyamę, Shihan Peter Chong podjął decyzję o odejściu z organizacji IKO i powrocie do karate kyokushin takiego, jak nauczał Oyama. Peter Chong przez lata pracował w singapurskiej policji, gdzie był specjalistą od technik samoobrony i obezwładniania. Został odznaczony wysokimi państwowymi odznaczeniami.

Obecnie Kancho Peter Chong jest posiadaczem wysokiego stopnia 9 Dan i wraz z wieloma innym znanymi sensei tworzy organizację International Karate Alliance Kyokushin Ryu, która w niecałe pół roku otworzyła ponad 200 oddziałów w 50 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do tej organizacji należą obecnie dwa kluby, z Warszawy i Ostrowi Mazowieckiej. Organizacja IKA pozwala na bardzo szerokie kontakty sportowe z innymi organizacjami kyokushin, umożliwia starty w zawodach opartych na tradycyjnych, pełno kontaktowych przepisach karate kyokushin. Organizacja IKA umożliwia również promocję zawodników kyokushin w MMA, gdzie walczą jako przedstawiciele karate kyokushin i nie muszą rezygnować ze swojej przynależności stylowej.

Podczas spotkania w dojo w Ostrowi Mazowieckiej Kancho Peter Chong poprowadził trening w takim stylu, jak był uczony przez wielkiego Masutatsu Oyamę. Dużo czasu poświęcił treningowi wzmacniania rąk na specjalnych przyrządach - makiwarach. Z kolei Shihan Jackie Chong zaprezentował zestaw ćwiczeń do kumite, w szczególności sposoby treningu poruszania się i pracy nóg. Nie zabrakło również elementów samoobrony w powiązaniu z bunkai - interpretacją kata.

Trening zakończył się wielką sesją fotograficzną, a wielu obecnych miało możliwość zadać pytania legendarnemu karatece.
W treningu wzięło udział blisko 100 zawodników, w tym wszystkie zaawansowane wyższe pasy z ostrowskiego klubu.

Kancho Peter Chong przyjechał do Polski na zaproszenie Shihan Jana Gruby oraz Sensei Radosława Grabowskiego i Tomasza Marcjaniaka.


Zobacz również

Ostrowska policja szuka świadków

11 czerwca 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby mające informacje na temat opisanych zdarzeń proszone są o kontakt z ostrowską policją.

Nabór do Orki już w najbliższy piątek

11 czerwca 2019, PUKS ORKA,red. MK

Klub Pływacki ORKA zaprasza dzieci razem z rodzicami, które pragną pływać nie tylko rekreacyjnie.

Urszula Wołosiewicz została uniewinniona

10 czerwca 2019, Miłosz Magrzyk

Na razie wyrok jest nieprawomocny.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Centrum dociepleń CAPAROL

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

PROFESJONALNA CHEMIA BUDOWLANA !

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]