MKS Małkinia. Koniec marzeń o Pucharze

Dodano: 30 września 2005 18:24, Autor: Ariel

Skończyła się dobra passa piłkarzy z Małkini. Po serii przegranych w meczach ligowych przegrali również w eliminacjach okręgowych Pucharu Polski. W środę, 28 września ulegli oni ZORZY Sterdyń 1:2.

Nawet gra na własnym stadionie przy własnej publiczności nie przyniosła tym razem sukcesu naszym piłkarzom. Drużyna ZORZY Sterdyń, z którą Małkinia wygrała już jeden mecz w ramach rozgrywek ligowych, tym razem nie pozwoliła sobie na popełnienie błędów z poprzedniego spotkania i z Małkini wywiozła awans do dalszych rozgrywek. MKS Małkinia z Pucharu Polski odpadł już w czwartej rundzie rozgrywek.

Pierwsza połowa meczu należała do MKS-u. Zawodnicy z Małkini przeprowadzali składne akcje stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Niestety udało im się strzelić tylko jedną bramkę w całym meczu. Jej autorem był Daniel Góral.

Po zmianie stron gra MKS-u wyrażanie osłabiła się i do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy zaczynając grać coraz składniej wykorzystując błędy gospodarzy. Po jednej z takich zgranych akcji na czystą pozycje wyszedł napastnik ZORZY i mimo dobrej interwencji bramkarza MKS-u jeszcze raz spróbował strzelić gola i wyrównał wynik spotkania.

- Kiedy wydawało się, że już tradycyjnie dojdzie do dogrywki przeciwnicy zdobyli kolejną bramkę – opowiada trener MKS-u Zbigniew Suchodolski. - Była to ostatnia minuta meczu. Nasi zawodnicy wykonywali rzut wolny. Jarek Polak wrzucał piłkę w pole przeciwnika i trafił w plecy Grzegorza Kuropatwę. Do odbitej piłki doskoczył pomocnik gości i szybko uruchomił napastnika, który po raz drugi pokonał Rafała Ostrowskiego. Po tej bramce sędzia już nie wznowił gry kończąc spotkanie.