Powiatowa Piłka Nożna chłopców

Dodano: 7 października 2005 08:10, Autor: A.Rostkowska

Nie jest tajemnicą, że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną, również w szkołach nie tylko powiatu ostrowskiego. W pierwszy październikowy wtorek, na dwóch płytach małkińskiego stadionu, który to jest chyba najlepszym tego typu obiektem w powiecie, odbyły się eliminacje powiatowe jedenastek gimnazjalnych.

W całym powiecie, wzięło udział 12 zespołów męskich grających w dwóch grupach. Jedną stanowiło 6 drużyn grających w Małkini - gimnazjum z Wąsewa, Nagoszewa, Małkini 1, Bogut Pianek, nr 2 z Ostrowi Maz i PG2 Małkinia. W grupie drugiej, rozgrywanej na boisku w Andrzejewie grały drużyny z gimnazjum w Szulborzu, Broku, Nurze, Zarębach Kościelnych, II zespół z gminy Ostrów Maz oraz Andrzejewa. Na stadionie w Małkini Górnej przy ulicy Kolejowej chłopcy rywalizowali w dwóch trzy drużynowych grupach. W pierwszej grupie zagrały zespoły z Ostrowi Maz- miasto, Bogut Pianek i małkińskiej „jedynki” w drugiej grupie zagrali chłopcy z gminazjum w Wąsewie, Nagoszewie oraz PG2 Małkinia. Czas gry, zarówno w grupach jak i o miejsca wynosił 2 x 20 minut z 5-cio minutową przerwą. Wyniki przedstawiały się następująco:

Małkinia 2 – Wąsewo - 9 : 0

Na pierwszym miejscu z obu grup wyszły, grupa A - Gimnazjum nr 2 z Ostrówi Maz a z grupy B drużyna gospodarzy PG2 Małkinia. Gospodarze wygrali wynikiem 2 : 0. Do pierwszeństwa w powiecie ostrowskim w piłkarskich gimnazjalnych jedenastkach brakuje im jeszcze duży finał, który jak wiem z nieoficjalnych źródeł, mają zagrać z drużyną z Broku.

Jeśli chodzi o chłopaków cieszy fakt, że małkińską dwójkę reprezentowali chłopcy ze wszystkich roczników gimnazjalnych. Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje Paweł Jakubik, Adam Najgrodzki oraz Adam Przesmycki. Pierwszy mecz, który zakończył się remisem bezbramkowym, przyprawiał nie tylko kibiców ale i przede wszystkim trenera o przysłowiowe palpitacje. Gra toczyła się głównie na połowie drużyny z Nagoszewa, ale jak na złość piłka nie mogła trafić w światło bramki poza dłonie bramkarza. Na szczęście nasz zespół nie stracił żadnej bramki a dość niespotykany wynik w meczu z Wąsewem jednoznacznie wskazał zwycięzcę grupy. Trzeci mecz był meczem finałowym i stał na niezłym poziomie a pierwsza trema nie pozostawiła na zawodnikach już śladów. Wygrali z drużyną z Gimnazjum nr 2 w Ostrowi Maz strzelając dwie bramki nie tracąc żadnej. Trzymamy kciuki za naszych zawodników, już na dniach rozstrzygnie się czy drużyna brokowska czy małkińska będzie reprezentowała powiat ostrowski na zawodach międzypowiatowych w Przasnyszu już 9 października 2005r