OKK Sokół - Jurand Ciechanów 78:98. Sokół powoli się wzbija

Dodano: 10 października 2005 00:10, Autor: Tomasz Krupa, ASP

Po dwóch kolejkach sezonu 2005/2006, ostrowski Sokół nadal jest bez wygranej. Tym razem musiał uznać wyższość zespołu MKS Jurand Ciechanów 78:98.
Nie udanie rozpoczął się obecny sezon dla Sokoła. Wcześniejsze jego rozpoczęcie sprawiło, że ostrowski zespół nie może jeszcze dysponować optymalnym składem opartym na sprawdzonych i doświadczonych graczach, którzy to dopiero powracają do zespołu i rozpoczynają treningi. Wprawdzie z meczu na mecz jest ich coraz więcej, jednak nadal połowę składu stanowią juniorzy, którzy dopiero stawiają "pierwsze kroki" w rozgrywkach ligowych. Niestety, mimo ambicji i woli walki nie są w stanie stanowić jeszcze o sile Sokoła. Dodatkowo w tym meczu zabrakło naszego centra Piotrka Chmielewskiego.
Pierwsze dwie kwarty były totalną dominacją zespołu z Ciechanowa, a mianowicie pierwszą kwartę nasi koszykarze przegrali 8:20. Kolejna była już w naszym wykonaniu lepsza, ale też przegrana 15:24. W trzeciej i czwartej odsłonie w sercach kibiców odżyła nadzieja, że może uda się dogonić zespół gości. W obu tych kwartach nasz zespół zagrał bardzo dobrze, kilka szybkich akcji i rzutów za 3 pkt. i przewaga Juranda stopniała zaledwie do 9 pkt. Jednak nie zdołaliśmy dogonić naszych przeciwników, ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Ciechanowa 78:98. Na szczególne podziękowania zasłużyli w naszym zespole Paweł Mazurek i Bartłomiej Pieńkowski, którzy rzucili najwięcej punktów. Na hali byli obecni nawet zawodnicy z OTK Ostrołęka, którzy przyjechali kibicować naszemu zespołowi.

Ostrowski Klub Koszykówki "Sokół" kieruje podziękowania w stronę kibiców, którzy licznie przybyli na pierwszy mecz w ostrowskiej hali, mimo iż nie był on zbytnio rozreklamowany.

OKK Sokół Ostrów Maz. - MKS Jurand Ciechanów 78:98 (8:20) (15:24) (25:19) (30:35)