MKS Małkinia. Wyniki XII Kolejki LO. Naprzód Skórzec rozgromiony

Dodano: 23 października 2005 19:46, Autor: Ariel

Zła passa przegranych meczy najprawdopodobniej opuściła już piłkarzy MKS Małkinia. 23 października 2005 r. pokonali oni drużynę NAPRZÓD Skórzec 3:1 umacniając swoją czwartą pozycję w tabeli. Tym razem gole strzelali Artur Żelakiewicz i Grzegorz Kuropatwa.

Spotkanie na murawie w Małkini było meczem niewykorzystanych sytuacji bramkowych w wykonaniu zawodników MKS. Sam Radosław Przesmycki w bardzo sprytny sposób urywał się obrońcom Skórca kilkanaście razy jednak z kilku dogodnych sytuacji nie zdołał strzelić żadnej bramki. W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando zawodników z Małkini. Goście ograniczali się jedynie do nielicznych kontr, które likwidowali obrońcy MKS-u zastawiając często udane pułapki ofsajdowe. Kiedy zbliżała się 43 minuta spotkania do prostopadłego podania doszedł Grzegorz Kuropatwa i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza gości. Była to ważna bramka „do szatni”, która psychicznie podbudowała zespół z Małkini.

Po przerwie zawodnicy MKS-u chcieli szybko strzelić bramkę i kontrolować przebieg meczu. Udało się im to w 100% już w 4 minucie drugiej połowy. Do wyłożonej sprytnie piłki przez Grzegorza Kuropatwę doszedł Artur Żelakiewicz i płaskim strzałem umieścił ją w bramce. Drugi gol dała małkiniakom dużo spokoju i opanowania w dalszej grze. Przechwytywali większość piłek po błędach przeciwników i szybko przechodzili do kontrataków. Po jednej z takich akcji (w 66 minucie meczu) została strzelona trzecia bramka, a jej autorem ponownie był Artur Żelakiewicz. W 75 minucie po dużym błędzie stopera goście strzelili honorową bramkę ostatecznie ustalając wynik meczu na 3:1.

MKS Małkinia - Naprzód Skórzec 3:1 (1:0)

• MKS Małkinia: Kuropatwa Grzegorz (43 min.), Żelakiewicz Artur (49 min., 66 min.)
  • NAPRZÓD Skórzec: Baranowski Kamil (75 min.)
    MKS Małkinia: Ostrowski, Rutkowski -> Giziński, Sierota, Stachurski -> Gromek, Polak, Suski, Tarnowski -> Imiński, Góral, Żelakiewicz, Kuropatwa, Przesmycki ->Małkiński