OKK Sokół - MKS MOS Pruszków 106:88. Piękna wygrana

Dodano: 8 grudnia 2005 12:59, Autor: Tomasz Krupa, ASP

2 grudnia 2005 r. w ostrowskiej hali przy ulicy Warchalskiego 3 odbył się mecz pomiędzy Ostrowskim Klubem Koszykówki "Sokół", a MKS MOS Pruszków.
Tą datę będą bardzo dobrze pamiętać wszyscy ostrowscy fani koszykówki. W tym dniu po raz pierwszy w sezonie 2005/2006 nasz zespół zwyciężył i to bardzo wysoko. Przypomnijmy, że do tego meczu Sokoły przystąpiły bez 3 podstawowych zawodników w składzie. Zabrakło Piotrka Chmielewskiego, Pawła Mazurka, Grzegorza Helcbergiela.
Od początku spotkania mecz był bardzo zacięty, a gra toczyła się w szybkim tempie. Oceniając pierwszą kwartę można w pełni powiedzieć, że ostrowskie Sokoły "pożary" koszykarzy z Pruszkowa, ponieważ wygrali ją aż 13 pkt. W drugiej kwarcie goście "rzucili się" do odrabiania strat, a naszym koszykarzom zaczęły się przydarzać drobne błędy w obronie. Dzięki szybkim akcjom MKS-u MOS Pruszków wynik meczu oscylował wokół remisu. Na 2 sekundy przed końcem drugiej kwarty pięknym rzutem za 3 pkt. popisał się Sławomir Starzak (OKK Sokół) i ostatecznie ustalił wynik 47:45. Po przerwie ostrowscy koszykarze wyszli na parkiet "bojowo nastawieni", po raz kolejny już w tym meczu ta kwarta należała do nich, zwyciężając 30:21. Po raz pierwszy od wielu spotkań na trybunach było można usłyszeć silny doping ostrowskich kibiców. Czwarta część meczu przebiegała podobnie jak I i III kwarta, czyli pod dyktando Sokoła. Zwyciężyliśmy w czwartej kwarcie 29:22. Dzięki bardzo dobrej grze w całym meczu Krzysztofa Wierzejskiego, Sławomira Starzaka, Arkadiusza Spinka, Bartłomieja Pieńkowskiego i Artura Zadrogi mogliśmy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie.

Redakcja OPI wybrała zawodnikiem meczu: Krzysztofa Wierzejskiego

Zespół OKK "Sokół" Ostrów Mazowiecka chciał również podziękować Telewizji Tele - Top Ostrów, a w szczególności panu Krzysztofowi Warackiemu za przybycie i nagranie meczu. Niedługo będzie można obejrzeć (pobrać) fragmenty tego meczu z naszej strony.