KS Ostrovia. Porażka i zwycięstwo w pierwszych meczach

Dodano: 10 kwietnia 2006 19:17, Autor: Tomasz Krupa

W zaległym spotkaniu XIV kolejki Ligi Okręgowej, które odbyło się 5 kwietnia nasz zespół rozegrał spotkanie przeciwko Sonie Nowe Miasto. Po bardzo wyrównanym meczu i po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziów (kilka razy pokazane błędnie spalone) piłkarze Ostrovii ulegli gospodarzom 0:1 Jedyna bramka padła w doliczonym już czasie gry.

Sona Nowe Miasto – KS Ostrovia Ostrów Maz. 1:0 (0:0)

Bardzo ważne zwycięstwo w sobotę odnieśli nasi piłkarze. Dzięki bowiem wygranej drużyna Ostrovii zachowała realne szanse na włączenie się do walki o awans do V ligi. Strata do lidera jak i wicelidera rozgrywek spadła do 6 punktów, ale jak mówi stare piłkarskie porzekadło póki piłka jest w grze wszystko może się zdarzyć.
Od pierwszych minut zarysowała się znaczna przewaga naszej drużyny. Raz po raz nasi zawodnicy siali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Wynik meczu odtworzył już w 11 minucie Paweł Krzak, który silnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali. Po bramce nasza drużyna poszła za ciosem i już w 23 minucie mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 2:0, ponieważ do bramki GKS-u trafił Alekssander Bazei, który trafił do naszego zespołu z Niemna Grodno (Białoruś) w czasie przerwy zimowej. Jednak to nie był koniec emocji w tej części gry, po faulu na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Michał Kacprzak, niestety nasz piłkarz spudłował i nie mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 3:0. Po tym pechowym karnym do ofensywy przystąpili piłkarze z Strzegowa, co zaowocowało bramką w 36 minucie (rzut karny). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla KS Ostrovii.
Druga połowa była dość wyrównana, chociaż w tej partii gry główną rolę odegrali sędziowie, którzy w wielu momentach popełniali sporo błędów, szczególnie sędziowie liniowi. W 53 minucie piłkarze GKS-u doprowadzili do remisu 2:2. Kiedy już wszyscy kibice myśleli, że mecz zakończy się remisem, w zamieszaniu pod bramką gości do piłki doskoczył niezawodny Sergiej Mazol i pokonał bramkarza GKS-u. Dzięki tej bramce zespół Ostrovii zainkasował na swoim koncie 3 jakże ważne punkty.

KS Ostrovia Ostrów Maz. – GKS Strzegowo 3:2 (2:1)