Domowa wygrana Sokoła (wideo)

Dodano: 12 grudnia 2022 11:04, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Pewna wygrana ostrowskich koszykarzy z Kolejarzem Basket Radom.

Podopieczni trenera Marka Łodygi zmierzyli się z klubem Kolejarz Basket z Radomia. Spotkanie było rozgrywane w ramach 14. kolejki 2 Ligi Mężczyzn gr. B. Był to drugi w ubiegłym tygodniu mecz "Sokołów". Goście tylko w pierwszej kwarcie mogli myśleć o pozytywnym dla siebie wyniku.

Pierwsza kwarta zaczęła się dobrze dla gości, kilka razy zdołali wyjść na prowadzenie, jednak nie wyższe niż dwupunktowe. Taki stan nie trwał długo. Ostrowscy koszykarze pokazali przyjezdnym, że tak łatwo nie będzie i stopniowo zaczęli "odjeżdżać" Kolejarzowi Basket. W drugiej kwarcie przewaga Sokoła wyraźnie się zarysowała. Ostrowski klub osiągnął największe prowadzenie w meczu, na 18 punktów oraz zanotował 13 punktową serię. Druga kwarta była również najobfitsza w punkty, Sokół powiększył swój dorobek o 28, a Kolejarz Basket o 23. Trzecia kwarta była wyrównana, jednak "Sokoły" miały na tyle bezpieczne prowadzenie, że radomianie mogli się tylko odgryzać punkt za punkt. Czwarta kwarta nie przyniosła zaskoczeń i goście wrócili do Radomia z przegraną na koncie.

To był udany tydzień dla naszego zespołu, dwa mecze i dwa zwycięstwa w Ostrowi. Najpierw w środę pokonaliśmy Probasket Mińsk Mazowiecki 69:51, a dziś wygrywamy z Kolejarz Basket Radom 89:75 i... powolutku pniemy się w ligowej tabeli - skomentował klub. Dla Sokoła najlepiej rzucał kapitan, Patryk Łysiak, który zdobył 21 punktów. Kolejni, Mateusz Łączyński i Maksymilian Szefler, zdobyli po 11 punktów. Dla Kolejarza najlepiej rzucali Maciej Parszewski - 20 punktów, Kacper Wierzgała - 19 punktów i kapitan, Mateusz Zwęgliński - 18 punktów.

Przed Sokołem mecz wyjazdowy. 17 grudnia 2022 o godz. 18:00, zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Będzie to trzecie spotkanie 15. kolejki, po której nastąpi krótka, świąteczna przerwa, a następnie rozpocznie się II runda rozgrywek. Sokół zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli.

Sokół Ostrów Mazowiecka 89:75 Kolejarz Basket Radom
(27:20) (28:23) (17:17) (17:15)

Źródło tabeli: FIBA LiveStats

MKS Ostrowianka zaprasza kibiców na Turniej Mikołajkowy dla roczników 2014 i 2015.